Dvadsaťdva medailí pre plavcov Kúpeľov

Uplynulý víkend sa plavci ŠPK Kúpele Piešťany zúčastnili 36. ročníka medzinárodných plaveckých pretekov Štúrovské stovky a Memoriál Juraja Junga. V konkurencii 413 pretekárov zo 49 klubov Česka, Maďarska, Srbska a Slovenska si 14 detí Kúpeľov, z 26 štartujúcich Piešťancov, vyplávalo spolu 22 medailových umiestnení.

sara

MONKEY

Najlepšie sa darilo Sáre Niepelovej, ktorá si v kategórii 14 ročných vyplávala zlato na 100 m motýlik a 100 m prsia a striebro na 100 m voľný spôsob. V tej istej kategórii Lenka Paulíková získala zlato na 100 m voľný spôsob, Zora Bogárová bronz v disciplíne 100 m znak a Jakub Horský bronz na 100 m voľný spôsob.

V kategórii 13 ročných bol najúspešnejší Matúš Janik, ktorý získal zlato na na 100 m voľný spôsob a 100 m prsia a v kategórii OPEN – vo finále skončil na 100 m prsia na 3. mieste. V tej istej kategórii si Saskia Papšová vyplávala striebro na 100 m znak a bronz na 100 m motýlik a Daniel Chudý obsadil bronzovú priečku na 100 m voľný spôsob.

V kategórii 12 ročných získal Martin Benka bronz na 100 m motýlik. Medzi 11 ročnými si Michal Škodný vyplával zlato na 100 m voľný spôsob, striebro na 100 m znak a bronz na 100 m motýlik, Richard Horyl bronz na 100 m voľný spôsob a 100 m prsia a Tamara Horylová bronz na 100 m prsia.

Desaťročný Adam Kišš získal bronz v disciplíne 50 m motýlik, 9 ročná Olivia Ana Šprláková-Zmorová skončila druhá na 50 m znak a 8 ročný Dominik Kišš si vyplával bronz na 50 m voľný spôsob. Plavcom gratulujeme a dúfame, že nielen začiatok novej sezóny, ale aj celý rok bude pre nich takýto úspešný.

Autor: Iveta Vachanová