Úvod Novinky Šachisti Piešťan postúpili do vyššej ligy. Rozhodol o tom dramatický zápas

Šachisti Piešťan postúpili do vyššej ligy. Rozhodol o tom dramatický zápas

Celý tím Piešťan sleduje dôležitú partiu Tomáša Strapka. Zľava - Nedorost, Stolár, Gubiš, Šiška, Vodička.
REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Šachisti ŠK Kúpele Piešťany C zvíťazili v poslednom jedenástom kole štvrtej ligy A21 nad družstvom nádejnej mládeže z Holíča a stali sa víťazmi súťaže Download Android Messages. Zabezpečili si tak postup o ligu vyššie.

Tomáš Strapko (vpravo) počas svojho súboja 가버나움 자막 다운로드. Partiu sledoval aj zakladateľ piešťanského tímu Vladimír Gubiš (druhý zprava).

Družstvo dal dohromady 79-ročný Vladimír Gubiš, ktorý sa v Piešťanoch venuje práci s mládežou Download 3 games from Fifa Online. Podarilo sa mu spojiť mladších i starších hráčov, ktorí v jedenástich kolách získali 40,5 bodu. Na druhom mieste sa v ligovej tabuľke umiestnilo družstvo ZŠK Vrbové A, ktoré získalo 38 bodov Download the Chinese Bible. Tretia skončila Nafta Gbely C s 29 bodmi.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Rozhodujúci zápas bol dlho vyrovnaný a mladíci z Holíča pod vedením Mareka Zlámala dlho trápili favorita, ktorým Piešťanci podľa výsledkov boli Gurumin. Holíčan Ján Datko na štvrtej šachovnici zaskočil na začiatku Tomáš Strapka. Jánovia Stehlík a Bzdúšek na druhej šachovnici hrali vyrovnanú partiu, ktorá skončila nerozhodne 왕후 심청 다운로드. Opora piešťanského tímu, nevidiaci Vladimír Orviský bol na tom dobre na tretej šachovnici, ale nedarilo sa mu prekonať obranu Daniela Svrčeka old game.

Nevidiaci Vladimír Orviský je oporou tímu.

Zápas sa zlomil až po troch hodinách, keď sa podarilo krásnym útokom Michalovi Vodičkovi na prvej šachovnici v Škótskom gambite obetovať pešiaka a potom strelca a nakoniec získať prvú výhru 강철의 연금술사 브라더후드 다운로드. Potom čo do útoku prvým bodom zatrúbil kapitán domácich Piešťancov, postupne zvíťazili Krištof Šiška (pekným obratom získal vežu), Tomáš Strapko obhájil prehratú pozíciu a chytil súperovu dámu 혼인신고 양식 다운로드. Ján Bzdúšek prijal ponúknutú remízu a po víťazstve 4:1 sa tak zrodil postup piešťanských šachistov.

Rozhodujúca partia Vodička Michal – Zlámal Marek – Škótsky gambit

1 php compression. E4 E5 2. Jf3 , Jc6, 3.d4,exd4 4.c3,dxc3 5.Sc4,h6 5. Jxc3, Sb4, 6. 0-0, Sxc3 7.bxc3 Je7 8.Jd4 !? s ideou útoku na kráľovskom krídle  0-0 čierny nevníma žiadne nebezpečenstvo Dh5 9. d5 protiúder v strede asi nebude stačiť Jxc6 bxc6 10.Vd1 ! s ideou útoku na kráľa Se6 11. Vd3 ! Dc8 12.Vg3 a útok začína byť vážny dxc4 obeť strelca je ale otrávená 13. Vxg7+ !! Kxg7 14. Sxh6+ celú dobu čakal strelec na príležitosť  Kg8 Dg5+ a čierny sa vzdal

-red-

REKLAMA