Cyklistika: Metelka predviedol svoje kvality na Majstrovstvách Slovenska

Na náročnej zvlnenej trati cyklistickej časovky jednotlivcov na Majstrovstvách Českej a Slovenskej republiky v Slavkove pri Brne piešťanský cyklista dokázal, že patrí medzi slovenskú špičku. Z našich skončil na vynikajúcom 6. mieste s 1:01:53.26.

10488173_269852736533437_1840940213750648295_n[1]

Na trati, ktorá prakticky nemala rovinatý úsek, je výsledok Jozefa Metelku veľkým úspechom. „Na 5. priečku mi chýbalo iba niekoľko sekúnd. S prilbou určenou na časovku, ktorú som si zabudol vo Veľkej Británii, som ich mohol získať,“ zhodnotil úspešný cyklista a s úsmevom dodal: „Takto mám aspoň nejakú výhovorku.“ V skutočnosti však podľa vlastných slov potrebuje absolvovať viac špeciálnych tréningov na časovky.

Jozef Metelka sa však na náročných pretekoch nestratil ani v medzinárodnej konkurencii. Spomedzi všetkých pretekárov obsadil s časom 1:01:53.26 úctyhodné 16. miesto. Porazil aj  skúseného niekoľkonásobného paralympijského víťaza Čecha Jiřího Ježka, ktorý za Slovákom zaostal o 15 sekúnd. Majstrom Slovenska sa na týchto pretekoch stal Peter Veltis. Spomedzi všetkých účastníkov bol najrýchlejší Jan Bárta.

V nedeľu čakajú na Jozefa Metelku v rámci národných majstrovstiev cestné preteky, ktorých sa má zúčastniť aj momentálne najlepší slovenský cyklista, Peter Sagan.