Čajky v meraní síl s Ružomberkom nezaváhali a zvíťazili rozdielom triedy

V poslednom domácom stretnutí v nadstavbovej časti Piešťanské Čajky nedali Ružomberku žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 67:38. Piešťanky tak vrátili Liptáčkam prehru z prvého vzájomného merania síl v nadstavbe.

Čajky mali výborný nástup do zápasu a od začiatku sa im darilo presadzovať pod košom zásluhou Oliverovej, ale najmä streľbou z diaľky. Už v prvej štvrtine trafili tri trojky zásluhou dvoch Oroszovej a jednej Slamovej. V druhej časti sa k nim pridali aj Páleníková i Handy a celkovo v prvom polčase premenili osem trojkových pokusov, čo výrazne prispelo k polčasovému vedeniu 48:21.

Po prestávke sa produktivita Čajok znížila, no aj v tretej časti svoje vedenie ešte dokázali zvyšovať. Ružomberok v stredu v Piešťanoch nebol vo svojej koži a vo svoj prospech dokázal získať len poslednú časť zápasu, ktorú vyhral 13:8 a len zmiernili jednoznačné víťazstvo Čajok 67:38. V drese Čajok sa po dlhších zdravotných problémoch opäť predstavila aj Rebeka Mikulášiková s Laurou Horvátovou.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 67:38 (23:13, 48:21, 59:26)

Piešťanské Čajky: Oliverová 21, Handy 10, Slamová 9, Oroszová 9 (3 trojky), Brownová 4 (Páleníková 8, Dudášová 4, Mikulášiková 2, Baletić, Horvátová). Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Mištinová 10, Lazárová 2, Kelčíková 2, Kmeťová 1, Moravčíková (Smithová 6, Myersová , Bartánusová 5, Baburová 4, Campbell 4). Tréner: J. Suja.

TH: 15/13 – 7/3. Fauly: 17 – 14. Trojky: 8 – 3. Rozhodcovia: Ženiš, Doušek, Sirocký. Divákov: 360. Štvrtiny: 23:13, 25:8, 11:5, 8:13)