Úvod Šport Basketbal: Ženská reprezentácia odštartuje prípravu na ME v Piešťanoch aj s viacerými...

Basketbal: Ženská reprezentácia odštartuje prípravu na ME v Piešťanoch aj s viacerými Čajkami

REKLAMA

Slovenská­ basketbalová reprezentácia žien odštartuje v pondelok 10. mája v Piešťanoch spoločnú prípravu na Majstrovstvá Európy v Španielsku a Francúzsku. Na päťtýždňový prípravný cyklus hlavný tréner národného družstva Juraj Suja nominoval 15 hráčok.

„Teším sa, že zase budeme spoločne pracovať a naše úsilie bude mať vyvrcholenie na európskom šampionáte, kam bolo našim cieľom z kvalifikácie postúpiť 낭만에 대하여 다운로드. Do Valencie samozrejme pôjdeme s určitými ambíciami a chceme sa čo najlepšie pripraviť, aby sme boli na majstrovstvách Európy konkurencieschopní,“ uviedol reprezentačný tréner Juraj Suja.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Základ nominácie tvoria hráčky, ktoré úspešne zvládli kvalifikáciu a vybojovali postup na Majstrovstvá Európy. Citeľnou stratou je absencia Angeliky Slamovej, stabilnej členky užšieho kádra genius education textbooks. Hráčka poľského tímu Arka Gdyňa nedávno podstúpila operáciu kolena a čaká ju niekoľkomesačná pauza. Zdravotné problémy tiež vyradili aj Michaelu Balážovú z Young Angels Košice.

„Sme veľmi radi, že sa Slovenskej Basketbalovej Asociácii podarilo zabezpečiť prípravu podľa našich predstáv Yonsei University program. Pevne dúfam, že toto obdobie zvládneme s okruhom pätnástich hráčok, ktoré sme si vybrali a budú sa nám vyhýbať zdravotné problémy. Už teraz nás mrzí strata Angeliky Slamovej, no verím, že ju hráčky v nominácii dokážu zastúpiť. Vzhľadom na aktuálne pravidlá FIBA s nami do Valencie odcestuje 14 hráčok, z ktorých deň pred prvým zápasom určíme finálnu dvanástku,“ vyjadril sa k nominácii tréner ženskej reprezentácie Juraj Suja 빨간약 다운로드.

Vedenie ženskej reprezentácie si za centrum prípravy zvolilo opäť Piešťany, kde sa budú počas piatich týždňov reprezentantky pripravovať v režime „bubliny“. “Prípravu v Piešťanoch absolvujeme už po niekoľký raz a vždy sa sem radi vraciame. Máme pred sebou dôležité obdobie, ktoré vyvrcholí účasťou na európskom šampionáte, takže sme stavili na istotu a prostredie, ktoré poznáme 언터처블 영화 다운로드. Piešťany ponúkajú kvalitné podmienky na prípravu, či už z hľadiska športového zázemia, ubytovania i regenerácie. Vďaka fungujúcej spolupráci s OOCR Rezort Piešťany a jeho členmi je o nás, či našich súperov, vždy dobre postarané,“ priblížil organizáciu prípravy manažér reprezentácie Tomáš Horký.

Počas prípravného obdobia pred európskym šampionátom odohrajú basketbalové reprezentantky šesť zápasov. Najskôr ich v termíne 27. – 29. mája čaká domáci turnaj v Piešťanoch za účasti Slovinska a Poľska. Následne sa predstavia v chorvátskom Splite proti domácemu výberu (4.6.) a Grécku (5.6.). Generálkou na Majstrovstvá Európy bude dvojzápas v Prahe proti Česku 10. – 11. júna. Do dejiska šampionátu v španielskej Valencií odletí slovenská výprava v pondelok 14. júna.

„Všetko ide o kvalitných súperov. S výnimkou Poľska sa všetci naši protivníci predstavia na ME, takže budú v plnej príprave a v najsilnejšom možnom zložení. Určite nás pred šampionátom dostatočne preveria,“ dodal na margo súperov v prípravných zápasoch Juraj Suja.

Slovenské basketbalistky sa na júnových majstrovstvách Európy v Španielsku a Francúzsku stretnú v základnej A-skupine vo Valencii postupne so Švédkami (17.6.) , Bieloruskami (18.6.) a domácimi Španielkami (20.6.). Slovenky sa na podujatí predstavia opäť po štyroch rokoch. Majstrovstvá Európy sa budú hrať 17.-27. júna. Na 38. ročníku turnaja sa predstaví 16 družstiev. Zo štyroch skupín postúpi víťaz priamo do štvrťfinále a ďalšie dva tímy do 1. kola vyraďovacej časti.

Nominácia:

Barbora BÁLINTOVÁ (Arka Gdyňa / Poľsko), Nikola DUDÁŠOVÁ (PEAC Pécs / Maďarsko), Michaela FEKETE (Dinamo Sassari, Taliansko), Alexandra HAŠKOVÁ (Piešťanské Čajky), Ivana JAKUBCOVÁ (Le Mura Basket Lucca / Taliansko), Anna JURČENKOVÁ (Young Angels Košice / Žabiny Brno, Česko), Nikola KOVÁČIKOVÁ (University of Pennsylvania / USA), Natália MARTIŠKOVÁ (Piešťanské Čajky), Alica MORAVČÍKOVÁ (Bascats Heidelberg / Nemecko), Sabína OROSZOVÁ (GEAS Sesto San Giovanni / Taliansko), Terézia PÁLENÍKOVÁ (Piešťanské Čajky), Miroslava PRAŽENICOVÁ (MBK Ružomberok), Veronika REMENÁROVÁ (KP Brno, Česko), Timea SUJOVÁ (ŠBK Šamorín), Radka STAŠOVÁ (MBK Ružomberok).

Náhradníčky:

Barbora BOHUŠOVÁ (Young Angels Košice), Lucia HADAČOVÁ (KP Brno / Česko), Laura HORVÁTOVÁ (ŠBK Šamorín), Žofia HRUŠČÁKOVÁ (Galatasaray Istanbul / Turecko), Vanda KOZÁKOVÁ (Piešťanské Čajky), Dominika RUSIŇÁKOVÁ (MBK Ružomberok), Tereza SEDLÁKOVÁ (Kemegal Cortegada / Španielsko), Soňa SVETLÍKOVÁ (ŠBK Šamorín), Stella TARKOVIČOVÁ (SBŠ Ostrava / Česko).

Realizačný tím:

Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Erika Šerfőzőová, Marián Vlkovič (maséri).

TS

REKLAMA