Connect with us

Šport

Basketbal: Zápas Čajky vs. Ruža rozhodol kolektívny výkon domácich

Po takmer mesiaci sa Piešťanské Čajky vrátili 6. januára do domáceho prostredia a zaplnená Diplomat aréna bola svedkom úspešného večera. Výhra 73:39 nad Ružomberkom priniesla po prestávke samé pozitíva a zároveň splnenie dôležitých cieľov.

Published

on

Reklama

Po očakávanom pomalšom štarte vzhľadom na dlhú prestávku od posledného zápasu, sa piešťanské hráčky rozbehli a svojou typickou hrou sa ujali vedenia. „Tri týždne sú dosť dlhá doba, hlavne keď ste predtým hrali zápasy v rytme streda-sobota. Aspoň sme mali viac času na tréningy, na ktoré niekedy nebolo až toľko času. Mohli sme v tomto smere pritvrdiť a nabrať niečo nové. Myslím si, že sme mali počas celého zápasu konzistentnú obranu. Postupne sme sa dopracovali aj k jednoduchým košom, čo nás nakoplo. Podržali sme si to a nepustili sme ich znížiť bodový rozdiel,“ rozhovorila sa po víťaznom večeri Radka Stašová.

Kým prvá štvrtina bola ešte celkom vyrovnaná, tak v ďalších 20 minútach už ukázali Čajky svoju silu. Ružomberku dovolili dať len 12 bodov, sami pri tom zaznamenali 42 bodov. Postupne tak zobrali dianie na palubovke do svojich rúk a v súboji eurocupových zástupcov nedovolili súperovi pomýšľať na prvé miesto tabuľky.

Reklama

„Keď mám pravdu povedať, tak som sa zápasu po trojtýždňovej pauze obával. Keď to však bude takto pokračovať, tak sa nebudem vôbec hnevať (úsmev). Myslím si, že sa ukázala sila kolektívu. Baby si to zaslúžili za to, ako tvrdo pracovali. Bol som spokojný, ako pristúpili k svojim povinnostiam počas sviatkov. Vyvrcholilo to dobrý kolektívnym výkonom, nechcem nikoho vyzdvihovať, ale všetkých 10 hráčok, ktoré zasiahli do zápasu, tak majú veľký podiel na tom, že sme zvíťazili,“ uviedol tréner Peter Jankovič.

Piešťany dokázali zdolať Ružomberok druhým najvyšším rozdielom v doterajších vzájomných zápasoch v Niké EXZ, výhrou zároveň obhájili prvenstvo v základnej časti. „Znamená to, že budeme mať výhodu z prvého miesta. Pevne verím, že sa nám to aj po nadstavbe podarí udržať, aby sme mali výhodu v play off. Celú sezónu pracujeme, aby sme mali čo najlepšie postavenie, a toto bol prvý krok. Sezóna ešte neskončila, bude ťažká. Do Federálneho pohára pôjdeme z prvého miesta, čo je fajn, to sú zatiaľ čiastkové a drobné pozitíva,“ dodal kouč Čajok.

Reklama

Úspešne sa podarilo uhájiť aj domácu palubovku a k tomu zabezpečiť najlepšie nasadenie na Federálny pohár (26. – 28. januára v Piešťanoch) a Slovenský pohár (17. – 18. februára v Ružomberku). Spolu s fanúšikmi si tak mohli užiť úspech v „trojkráľovom“ šlágri. „Určite to bol náš čiastkový cieľ, ktorý sa nám podarilo splniť. Sme veľmi radi, že pôjdeme do pohárov z prvého miesta. Bude určite iné hrať proti štvrtému českému tímu, ako tretiemu. Sme radi,“ uzatvorila Stašová pozápasové hodnotenie zápasu s Ružomberkom.

TS Piešťanské Čajky

Populárne články