Basketbal: Po Ostrave dostali od Čajok stovku aj Levice

Piešťanské basketbalistky hostili v sobotu 10. novembra doma BKŽ Levice. V prvom vzájomnom zápase v Leviciach vyhrali hladko, podobný priebeh sa dal čakať aj doma. Piešťanky, ktoré  sú priebežne v extraligovej tabuľke druhé, predpoklad naplnili a po Ostrave dali stovku aj Leviciam. Zápas vyhrali 101:63.

[singlepic id=37235 w=520 h=340 float=center]

Čajky rýchlo získali náskok 10 bodov, no Levice kontrovali najmä zásluhou skvelej strelkyne Belanskej. V druhej štvrtine domáce zvýšili dôraz v obrane a zvýšili svoj náskok po pekných kombinačných akciách na polčasových 54:25.

Druhý polčas bol viac o útočnej hre na oboch stranách, aj preto padlo veľa bodov. Domáce publikom sa dočkalo stovky poslednou trojkou Páleníkovej.

Priebeh: 13:5, 22:15, 42:20, 54:25, 63:32, 74:43, 85:55, 101:63.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 13, Felixová 19, Páleníková 17, Simon 17, Malinková 10 (Bartánusová 7, Zentková 10, Stanková 6, Dubeňová, Horvátová, Pilátová 2). Tréner: M. Pospíšil.

Levice: Bačová 7, Kubušová 9, Belanská 21, Melezinková 4, Ozdincová 3 (Štefaňáková, Salátiová, Števove 10, Burianová 3, Gavlánková 2, Tomková 4, Tuhá). Tréner: P. Kováčik.

TH: 31/26 – 16/10. FAULY: 19 – 23, TROJKY: 9 – 7. 200 divákov. Rozhodovali: Hančík, Macura, Bara. Pozorovateľ: Pavelka ŠTVRTINY: 22:15, 32:10, 20:18, 27:20).