Connect with us

Novinky

Basketbal: Novou rozohrávačkou Piešťanských Čajok je skúsená Američanka Tiffany Brown

Published

on

Reklama

Piešťanské Čajky angažovali rozohrávačku zo zámoria, novou posilou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala Američanka Tiffany Brown, ktorá naposledy pôsobila v švédskom Sallene. Skúsená 29-ročná rozohrávačka je po Britke Chantelle Handy druhou zahraničnou akvizíciou celku z kúpeľného mesta.

165 centimetrov vysoká rozohrávačka pôsobila v USA na univerzite Georgia Southern University, neskôr odohrala štyri a pol sezóny v Rumunsku a ročné pôsobenia si vyskúšala v Poľsku, či naposledy vo Švédsku. „Piešťanské Čajky som sledovala už minulý rok, pretože tam hrali moje dva kamarátky Nadia Parker a Monica Engelman. Pred novou sezónou som plná očakávaní a som odhodlaná pomôcť tímu k úspechom. Veľmi sa na sezónu v Čajkách teším,“ povedala po podpise zmluvy Tiffany Brown, ktorá bude nastupovať v drese s číslom 10.

Reklama

Od novej zámorskej posily si v piešťanskom tíme veľa sľubujú a skúsená Američanka by mala patriť k líderkám tímu v nasledujúcej sezóne. „Post strednej rozohrávačky, si myslím, že je najkľúčovejší post v družstve. Či už z hľadiska k trénerovi alebo aj k samotným spoluhráčkam. Tiffany je hračka, ktorá už ma dostatok skúseností a pevne verím, že bude určitou nápomocnou rukou trénerovi na ihrisku v prospech vyššej kvality a výkonnosti celého družstva,“ povedala na margo novej posily generálna manažérka Bronislava Borovičková, v minulosti sama výborná rozohrávačka.

Na Tiffany Brown sa bude spoliehať najmä tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil, ktorý o novej posile Čajok povedal nasledovné. „Tiffany je hráčka, ktorá by nám mala pomôcť kontrolovať hru a efektívnym spôsobom zapojiť do hry všetky spoluhráčky. Nemá za sebou veľké skúsenosti z Európskeho pohára FIBA. My ale veríme, že u nás naplno ukáže svoj potenciál a prinesie do nášho konceptu kvalitu na rozohrávačskom poste, ktorú si od nej sľubujeme.“

Reklama

Vizitka:
Meno a priezvisko: Tiffany Brown
Dátum a miesto narodenia: 26. augusta 1986, Cartersville, USA
Národnosť: USA
Výška: 165 cm
Post: rozohrávačka
Posledné pôsobisko: Sallen Basket, Švédsko
Číslo: 10

-lt/Piešťanské Čajky/Foto: facebook Tiffany Brown-

Populárne články