Basketbal: Nevydarený víkend v Bratislave

Basketbalistky BKM Piešťany prežili v rámci Slovenského pohára nie príliš vydarený posledný októbrový víkend v Bratislave. Najskôr prehrali s juniorkami BK Petržalka a potom aj so ženami.

[singlepic id=19801 w=320 h=240 float=right] V sobotňajšom zápase proti juniorkám BK Petržalka hrali Piešťanky počas prvého polčasu pozorne a získali si mierny náskok. No v úvode druhého polčasu sa Piešťany sériou nevynútených chýb o náskok pripravili a domáce otočili z 29:31 na 40:31. Mladý domáci tím si už potom víťazstvo nenechal zobrať.

V nedeľňajšom zápase s BK Petržalka mali domáce prevahu počas celého zápasu, ktorá sa postupne prejavovala aj na skóre. „Cením si, že dievčatá bojovali až do konca a vyhrali poslednú štvrtinu. Po týchto dvoch prehrách je však postup do Final – Eight Slovenského pohára žien, pre nás, len v rovine teórie,“ konštatoval tréner Miloš Drgoň.

Najbližšie Piešťanky privítajú 13.11.2011 o 10,00 h v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina družstvo Šamorína.

BK Petržalka juniorky – BKM Piešťany 74:57 (52:44, 29:31, 14:11)

¼: 14:11, 15:20, 23:13, 23:13

Zákl. zost.: Stanková 18, Žáková 6, Mináriková 2, Valentová 10, Briedová 1

Striedali: Rybáriková 4, Tarabová 6, Hujsiová 10, Potroková 0

BK Petržalka – BKM Piešťany 74:53 (61:33, 38:21, 22:11)

¼: 22:11, 16:10, 23:12, 13:20

Zákl. zost.: Stanková 14, Žáková 7, Mináriková 7, Valentová 8, Briedová 5

Striedali: Rybáriková 5, Tarabová 7