Basketbal: Na záver pohára tesná prehra

V záverečnom zápase basketbalového Slovenského pohára žien – skupina západ – cestovali hráčky BKM Piešťany v sobotu 26. novembra do Levíc.  Zápas bol vyrovnaný no z víťazstva o dva body 74:72 sa tešili Levičanky.

[singlepic id=19791 w=320 h=240 float=left] Po obojstranne nepresnom začiatku bol po 4 minútach stav 0:1. Potom sa hra upokojila a začali padať koše na oboch stranách. Zápas bol veľmi vyrovnaný, družstvá sa až do konca stretnutia striedali vo vedení a žiadne nezískalo väčší ako 7 bodový náskok. V 31. minúte sa vyfaulovala tradičná strelkyňa BKM Stanková, no Piešťanky napriek tomu naďalej držali s domácimi krok. V dramatickom závere mali viac šťastia hráčky Levíc. V piešťanskom družstve mala premiéru Pavla Mračková, ktorá strelila 13 bodov. „Pohár máme za sebou, ukázal nám veci, na ktorých musíme popracovať, aby sme v 1.lige boli úspešnejší ako v pohári. Aj zloženie kádra pre 1.ligu sa vyjasnilo. Už len treba, aby dievčatám vydržala chuť do tréningu a o výsledky v 1.lige sa nebojím. Cieľ – postup do play off by mal byť splniteľný “ povedal Miloš Drgoň, tréner BKM Piešťany.

Prvú ligu Piešťanky začínajú v sobotu 10.  decembra doma, keď privítajú BK Petržalka o 18,00 h. V nedeľu 11. 12. budú hostiť hráčky Slovana Bratislava o 10,00 h. Obidva zápasy sa hrajú v telocvični Gymnázia P.d.Coubertina.

BKŽ Levice – BKM Piešťany 74:72 (51:52, 37:32, 18:12)

¼: 18:12, 19:20, 14:20, 23:20

Zákl. zost.: Stanková 8, Mináriková 5, Valentová 7, Žáková 15, Mračková 13

Striedali: Tarabová 0, Trajlínková 7, Briedová 2, Hujsiová 15

Autor: dm Ilustračné foto: T. Hudcovič