Basketbal: Generálka na EuroCup Čajkám vyšla, Cassoviu porazili 80:19

Piešťanské Čajky privítali v sobotu 24. októbra na domácej palubovke Cassoviu Košice. Pre domáce to bol posledný zápas pred začiatkom EuroCupu a ukázali v ňom svoje kvality.
_MG_1080_w
Obom družstvám trvalo trošku dlhšie, než sa prvýkrát bodovo presadili. Prvý koš padol až po dve a pol minúte. Hra pokračovala v podobnom štýle aj naďalej, obe družstvá príliš produktívne neboli, napokon sa však Čajkám podarilo vytvoriť si osembodový náskok – 10:2. Druhá časť už bola o niečom inom. Domáce hráčky sa začali výraznejšie presadzovať, darila sa im najmä trojbodová streľba a po prvej polovici sa šlo na prestávku za stavu 38:10.

Hosťujúce hráčky sa len ťažko presadzovali cez domácu obranu, Čajky aj naďalej potvrdzovali úlohu favorita a do konca tretej štvrtiny svoj náskok navýšili na 54:15. Poslednú štvrtinu domáce hráčky odštartovali dvomi trojbodovými hodmi a ich herná prevaha vládla na palubovke až do konca zápasu. Čajky ťažili s hosťujúcich nepresností, vystihovali ich rozohrávku z čoho pramenili rýchle protiútoky.

Hlasy po zápase:
Ján Hricko, tréner Cassovia Košice: Prvé dve štvrtiny sme odohrali solídne v obrane, zvlášť prvú kde sme ubránili súpera na 10 bodov. Útok nám viazol, nakoľko zapájame nové systémy. Druhý polčas sme nezvládli ani po taktickej stránke a dochádzali nám už aj sily. Dievčatá bojovali až do konca. Súperovi gratulujem k výhre.
Alexandra Mončeková, Cassovia Košice: Sme pomerne mladé družstvo, Čajky sú oveľa skúsenejšie a silnejšie ako my. Splnili sme však ciele, ktoré sme si dali v obrane.
Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok: Teší ma, že sa nám vydarila generálka pred EuroCupom. Teraz už budeme všetko sústrediť na stredajší zápas proti Tureckej Adane.
Zuzana Pílátová, Piešťanské Čajky: Bol to náš posledný zápas pred začiatkom FIBA Cupu. Zo začiatku sme sa trápili v útoku. Snažili sme sa hrať naše systémy, agresívnou obranou sme súpera nútili k jednoduchým stratám a dávali sme z toho jednoduché koše.

Piešťanské Čajky – BK SOUŽ Cassovia Košice 80:19 (10:2, 38:10, 54:15)
Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 15, Bartoňová 2, Engelman 8, M. Páleníková 12, Parker 18 (Dudášová 2, Balážová, Oroszová 7, Pilátová 6, Felixová 2, T. Páleníková 8) Tréner: M. Pospíšil
BK SOUŽ Cassovia Košice: Desiatníková 4, Timková 10, Bilíková 2, Filičková 2, Migová 1, (Maďarčíková, Tomková, Mončeková 1) Tréner: J. Hricko
TH: 25/24 – 3/2. FAULY: 12– 24. TROJKY: 6 – 1. DIVÁCI: 240. ROZHODCOVIA: Holländer, Sirocký, Hudec. ŠTVRTINY: 10:2, 28:8, 16:5, 26:4 .

Zdroj: TS Piešťanské Čajky Ilustr. foto: th