Basketbal: Čajky zdolali Valosun Brno, v B skupine CEWL zimujú druhé

V stredu 10. decembra privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke Valosun Brno v priamom súboji o druhé miesto v B skupine Stredoeurópskej ligy. Čajky začali výborne, avšak bol to tvrdý boj s pozitívnym koncom pre domáce.

IMG_9828

Plesen_banner w

V úvode zápasu získali domáce hráčky 9 bodový náskok, no hostky 6 bodmi v rade naznačili, že budú bojovať o každú loptu. K vyrovnaniu skóre prišlo v 26.minúte (25:25), no Čajky 8 bodovou šnúrou opäť bodovo odskočili. V tretej časti hry, po dobrej práci v obrane Čajky natiahli náskok až na 50:38, no ani tento náskok nebol rozhodujúci, pretože hostky v poslednej štvrtine viackrát stiahli náskok domácich na 3 body (56:53, 60:57, 64:61). Posledných 8 bodov v zápase však dali Čajky a získali cenné víťazstvo.

Piešťanské Čajky – Valosun Brno 72:61

(19:12, 35:30, 56:46)

Priebeh: 13:6, 19:12, 25:22, 35:30, 46:38, 56:46, 63:57, 72:61.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 20, Bartoňová 5, Tatham 12, Dudášová 4, Felixová 14 (Bartánusová 7, Zentková 8, Horvátová, Páleníková T. 2). Tréner: M. Pospíšil.
Valosun Brno: Sprague 12, Sedláková 3, Mrhálková 6, Adamcová 9, Jones 12 (Vojtková 3, Vlková 8, Giacintová, Šípová 6, Švrdlíková 2). Tréner: Svoboda M.
TH: 14/11 – 11/7. FAULY: 17 – 17, TCH: – 5.OCH: – TROJKY: 1 – 4. 250 divákov. Rozhodovali: Tomašovič, Matejčík, Doušek. Pozorovateľ: Címa ŠTVRTINY: 19:12, 16:18, 21:16, 16:15.

IMG_9840Text: dm Foto: Martin Sarvaš