Basketbal: Čajky zdolali Šamorín o 30 bodov

Po Slovenskom pohári sa slovenská basketbalová extraliga žien rozbehla opäť a v stredu 2. marca Piešťanské Čajky privítali na domácej palubovke ŠBK Šamorín. Piešťanky si so štvrtým celkom tabuľky poradili bez problémov a zdolali ho o 30 bodov 73:43.b_795_0_0_00_images_fotogaleria_031_01[1]

Čajky sa v úvode chvíľu trápili strelecky, a hostky šli do vedenia. To si držali takmer počas celej prvej časti, no Piešťanky v závere vyrovnali na 14:14. V druhej štvrtine odstúpila zo zápasu Američanka Lewis, ktorá po zrážke s Oroszovou narazila hlavou na palubovku. Čajky však od druhej časti na palubovke dominovali a jasne svoje súperky predčili. Napokon sa mohli tešiť z víťazstva o 30 bodov 73:43. Bodovo sa výraznejšie presadila 21 bodová T. Páleníková.

Martin Pospíšil: Uff…Dnes sme urobili veľa chýb, ktoré súviseli z jednej strany zo slabej koncentrácie, ale taktiež zo špecifickej situácie, ktorú aktuálne máme. Momentálne sa potrebujeme koncentrovať na sobotu, kedy potrebujeme eliminovať chyby, ktoré sme dnes urobili.

Mária Felixová: Aj napriek tomu, že sme vyhrali, nie sme spokojné s našim výkonom. Nastúpili sme do zápasu nekoncentrovane a robili sme veľa chýb v obrane aj útoku. Do ďalšieho zápasu sa musíme poučiť z chýb, ktoré sme robili. Už v sobotu nás čaká náročný zápas v Ružomberku.

Piešťanské Čajky – Šamorín 73:43 (14:14, 33:20, 61:33)
Piešťanské Čajky: Oroszová 4 , Felixová 5, Engelman 18, T. Páleníková 21, Parker 13 (Whittington 8, Slimáková, Majtásová 4). Tréner: M. Pospíšil
ŠBK Šamorín: Bartánusová 10, Vyňuchalová 5, Hašková 5, Lelkes 2, Slamová 11(Lewis 2, Šústová, Óváriová , Riecka , Feketeová 8, Moore). Družstvo viedol: K. Kardoš
TH: 15/10 – 10/7. FAULY: 18 – 15. TROJKY: 3 – 2. DIVÁCI: 250. ROZHODCOVIA: Turčin, Margala a Gálová. ŠTVRTINY: 14:14, 19:6, 28:13, 12:10.

Zdroj: TS Piešťanské Čajky Foto: Laco Duračka