Basketbal: Čajky zdolali Instanbul, majú prvé víťazstvo v Euro Cupe

„Dámy a páni, je to tam !!! Čajky dobyli Istanbul !!! V neuveriteľne dramatickom súboji zdolali Besiktas 79:75,“ znie správa na facebookovom profile Piešťanských Čajok, ktoré hneď pridali aj víťaznú fotografiu zo šatne.

12185561_1215257888488046_6123362972775081779_o[1]

Piešťanské čajky nastúpili na druhý zápas EuroCupu vo štvrtok 5. novembra na palubovke istanbulského BESIKTAS JK. Turecký klub v predošlom zápase porazil ruský Spartak moskovská oblasť 76:66. Čajkám sa podarilo zaznamenať dôležité víťazstvo proti kvalitnému tímu a v ďalšom kole ich čaká  11. novembra doma ruský klub.

V zápase sa ako prvé zapísali do streleckej listiny Čajky, keď jeden z dvoch trestných hodov premenila M. Engelman. Ďalší kôš zaznamenala K. Bartoňová a bolo 0:3. Potom uspeli aj domáce hráčky. Čajkám sa však darilo a skóre postupne navýšili na 7:12. Následne zase zabral Besiktas a otočil na 15:12. Na oplátku prišla päťbodová šnúra Čajok 15-17. V závere prvej štvrtiny hosťujúce hráčky svoj drobný náskok uhájili a vyhrali ju 19:21.

Druhá štvrtina sa niesla v podobnom hojdačkovom duchu, keď raz boli na koni Turkyne raz Slovensky. Čajkám sa podarilo prvý polčas vyhrať o päť bodov 36:41.

Tretia štvrtina bola vyrovnaná. Čajky ju vyhrali len o jeden bod, mohli však o viac, ak by v jej  závere remenili trestné hody Bartoňová a T. Páleníková. Pred vstupom do posledného dejstva bolo skóre 50:56. Päť a pol minúty pred koncom stretnutia sa podarilo domácim hráčkam znížiť na 61:63, avšak vďaka trojke  S. Oroszovej bolo razom 61:66. Besiktas následne strelil taktiež trojku a znížil na 64:66. S Oroszová, ale znovu vystrelila z trojkovej hranice a bola úspešná (64:69). Po dvadsiatich sekundách pridala Oroszová ďalšie dva body, čo bol zrejme rozhodujúci moment záveru zápasu. Hoci sa domácim podarilo streliť taktiež dve trojky, čajky už náskok ustrážili a záverečné skóre duelu bolo 75:79.

V sobotu 7. novembra čaká doma extraligový zápas zo Šamorínom a potom v stredu 11. novembra ďalší zápas EuroCupu proti ruskému veľkoklubu Sparta&k Moskovská oblasť.