Basketbal: Čajky vykročili za tretím miestom víťazne

Piešťanské Čajky odštartovali v sobotu 12. apríla na domácej palubovke sériu s ŠBK Šamorín o zisk tretej priečky v slovenskej extralige. Od úvodných minút bolo vidieť, že oba tímy sú na túto sériu  dobre pripravené.

_mg_6487[1]

Monitoring_dirofilaria_pes

Celý prvý polčas družstvá nezískali výraznejší náskok, najvýraznejší rozdiel bol v prospech Čajok 38:31, následne však hostky vyrovnali na 38:38. Do šatní išli domáce hráčky s najtesnejším 1 bodovým náskokom.

V tretej štvrtine sa Čajky od súpera odpútali, keď výbornou obranou získali zopár lôpt a rýchlymi protiútokmi rýchlo odskočili až na 13 bodov 62:49. Hostky sa však nevzdali, po úspešných trojkových pokusoch sa v poslednej štvrtine do zápasu vrátili a znížili na rozdiel jedného bodu 70:69 a 72:71. Čajky posledné štyri minúty úspešne premieňali trestné hody a ujali sa v sérii vedenia 1:0 na zápasy.

Domáce hráčky sa opäť prezentovali kolektívnou hrou a každá hráčka splnila svoju úlohu. U hostiek bola strelecky úspešná Sujová.

BASKETBAL – Extraliga ženy – prvý zápas o 3.miesto

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 83:76
(19:19, 41:40, 65:53)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 18, Oravcová 3, Tatham 16, Felixová 14, Bartoňová 11 (Bartánusová 2, Dudášová, Fabianová, Zentková 6, Minčíková 11, Pilátová 2). Tréner: M. Pospíšil.
Šamorín: Škorič 14, Sujová 27, Vyňuchalová 8, Jaeschke 13, Pindrochová 5 (Slamová, Csoková, Ivanová, Bozoki 9). Tréner: J. Krajňák.
TH: 29/21 – 12/11. FAULY: 21 – 23, TROJKY: 6 – 5. 5.faulov: 37. Vyňuchalová, 38. Krč-Turbová , 350 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Kurpaš, Margala. Pozorovateľ: Pavelka ŠTVRTINY: 19:19, 22:21, 24:13, 18:23.

Priebeh: 10:10, 19:19, 27:25, 41:40, 50:47, 65:53, 70:65, 83:76.