Basketbal: Čajky vyhrali v Brne a idú na záverečný turnaj CEWL

Čajky sa stretli v poslednom zápase základnej časti skupiny B európskej ligy CEWL s českým družstvom Valosun Brno. Istý postup zo skupiny mal rumunský tím z Aradu a práve o druhé postupové miesto súperili Čajky s Brnom. Na domácej palubovke vyhrali Čajky 72:61. V Brne pôsobili Čajky väčším sebavedomím a napokon hlavne vďaka dôslednej obrane dokázali zvíťaziť rozdielom 20 bodov (66:86). Výhrou si zaistili postup na turnaj Final Four, kde sa budú čeliť pravdepodobne víťazovi skupiny A, rumunskému timu C.S.U. Alba Iulia.

c_557_360_16777215_00_images_spravy_016_IMG_9829W[1]

Do duelu proti tímu Valosun Brno vstúpili lepšie Piešťanské Čajky. Dobrou obranou a úspešnou streľbou si postupne vytvorili bodový odstup od súperiek. Domáce hráčky držali krok s Čajkami iba pár minút, dokým bolo vyrovnané skóre 8:8. Najskôr Čajky odskočili na päť bodov – 10:15. Za tohto stavu sa niekoľko minút výsledok nemenil, no pred koncom štvrtiny Čajky zvýšili náskok na sedem bodov – 14:22.

Úvod do druhej štvrtiny mali lepší domáce basketbalistky a potrestali pár chýb v obrane Čajok. No po prvých minútach sa zverenkyne Martina Pospíšila spamätali, opäť začali hrať zo zabezpečenej obrany a skórovali z rýchlych protiútokov. Čajky si v polovici druhej časti vytvorili už 13-bodový náskok (24:37) a strela Romany Stehlíkovej v poslednej sekunde ešte zvýšila náskok Čajok na štrnásť bodov (30:44).

Po polčase si Čajky stále udržovali náskok na hranici štrnástich bodov, aj keď sa im podarilo viackrát odskočiť na 16 bodov (32:48, 42:58). Domáce basketbalistky síce zvýšili aktivitu a bojovali o každý bod, hostky však dobrou obranou dokázali odrážať útoky Valosunu a na konci tretej švrtiny sa opäť náskok Čajok zvýšil, keď viedli už o 18 bodov (49:67).

V záverečnej štvrtine už bola vidno na hráčkach Valosunu Brno únava a dobre kondične pripravené Čajky trestali súperky za každú chybu. Postupne zvýšili svoje vedenie až na 27 bodov (59:86), no v posledných minútach pridali basketbalistky Valosunu ešte sedem bodov a upravili tak na výsledné skóre 66:86. Výhrou si Piešťanské Čajky vybojovali postup na turnaj štyroch najlepších tímov ligy CEWL.

Valosun Brno – Piešťanské Čajky 66:86 (14:22, 30:44, 49:67)