Basketbal: Čajky vstúpili do sezóny víťazne

V piatok 5. septembra odštartoval v Piešťanoch medzinárodný basketbalový turnaj žien, ktorého sa zúčastňujú družstvá Good Angels Košice, VŠ Praha, ICIM Arad a domáce Piešťanské Čajky. V prvých dvoch zápasoch dominovali slovenské tímy. Košice zdolali VŠ Praha a Piešťanské Čajky si poradili s rumunským Aradom.

_MG_7585w

PNKYPEGO

Čajky o svojom víťazstve rozhodli výkonmi v prvej a štvrtej štvrtine. Prvú vyhrali 25:17, keď sa presadzovali z rýchlych akcií. Druhú a tretiu štvrtinu vyhrali rumunské basketbalistky zhodne o tri body, takže pred poslednou fázou zápasu viedli Čajky len o dva body. V závere však pridali a prestrielali súperky o 7 dokov, čo znamenalo víťazstvo 83:72. Najlepšou strelkyňou domácich bola s 19 bodmi Dudášová. Dnes Čajky čaká o 18:00 h zápas proti Good Angel Košice.

VŠ Praha – Good Angels Košice 53:75 (28:62, 19:42, 7:30)
štvrtiny: 7:30, 12:12, 9:20, 24:13
fauly: 13 – 19, trojky: 4 – 0, TH: 14/11 – 14/9

Mircová 4, Elhotová 3, Nováková 9, Pudláková 9, Bakajsová ( Satoranská 16, Záplatová 5, Davis 2, Pohunková 5, Šípová), tréner: Treml – Minčíková 4, Kiššová 9, Fikiel 22, Oblak 7, Krivačevič 19 ( Zietara 10, Stašová 4, Mončeková ), tréner: Kováčik

Piešťanské Čajky – ICIM Arad 83:72 ( 60:58, 40:35, 25:17)
štvrtiny: 25:17, 15:18, 20:23, 23:16
fauly: 17 – 22, trojky: 1 – 8, TH: 25/14 – 17/10

Krč-Turbová 18, Felixová 12, Páleníková T. 13, Bartánusová 6, Dudášová 19 (Stehlíková 11, Zentková, Balážová, Horvátová 4), tréner M. Pospíšil, asistent trénera: B. Borovičková – Simmons 22, Fussell 22, Brosovszky 6, Broomfield 4, Milovanovič 2, (Demeter 2, Manta, Engelman 16, Mercea), tréner: Araujo