Basketbal: Čajky uzatvorili rok výhrou nad extraligovým nováčikom

Posledný zápas v roku 2014 odohrali Piešťanské Čajky na palubovke extraligového nováčika z Banskej Bystrice. Úvod do zápasu mali Čajky pomalší, ale už cez polčas mali dostatočný bodový odstup od domácich hráčok (24:49). V druhej polovici sa hostkám podarilo zvýšiť rozdiel bodov až na 47 a s tímom BK ŠKP 08 Banská Bystrica zvíťazili so skóre 41:88. Počas celého zápasu bolo z tribún počuť silné povzbudzovanie fanúšikov, ktorí prišli v početnom množstve podporiť Piešťanské Čajky.

_mg_0919[1]

trhy300

Už v prvej štvrtine Čajky potvrdzovali úlohu favorita a vytvorili si 10-bodový náskok. Osem bodov si stihla pripísať kapitánka piešťanských hráčok Lucia Krč-Turbová. Po prvých desiatich minútach svietil na tabuli výsledok 14:24. Banskobystrické mladé basketbalistky ukazovali na palubovke dravosť, no na Piešťanské Čajky nestačili, keď v druhej časti Piešťanské Čajky začali premieňať svoje útoky a bránili dôslednejšie. Strelecky sa presadzovala kanadská reprezentanka Tamara Tatham, ktorá mala po polčase na konte 12 bodov. Bodový rozdiel sa zvýšil na 25 bodov a Čajky viedli so skóre 24:49. Tretiu štvrtinu si stále Čajky držali bodový odstup a v závere sa im ho podarilo ešte zvýšiť na 30 bodov s výsledkom 35:65. Aktivitou vynikala v druhom polčase 17-ročná Piešťanka Laura Horvátová. V poslednej štvrtine už dochádzali Banskobystričankám sily a Čajky využívali ich chyby v obrane. Piešťanské Čajky napokon zdolali domáce rozdielom 47 bodov výsledkom 41:88. Najlepšie sa strelecky presadili Lucia Krč-Turbová s 21 bodmi a Kanaďanka Tatham s 19 bodmi.