Basketbal: Čajky tentoraz na Good Angels nestačili,nepomohla ani podpora prominentného fanúšika

Piešťanské ženské basketbalové družstvo sa v 5. kole Middle European League stretlo na domácejpalubovke s tímom Good Angels Košice. Piešťanky začiatkom septembra na domácom prípravnom turnaji Good Angels senzačne zdolali, tento raz im však k výhre nepomohla ani prítomnosť prominentnej fanúšičky tenistky Dominiky Cibulkovej.

[singlepic id=48263 w=560 h=385 float=center]

Marta Páleníková (vľavo) bola druhou najlepšou strelkyňou domácich, dala 13 bodov.

Hostky získali rýchlo 7 bodový náskok (3:10), ale Čajky bojovnosťou a dobrou obranou dosiahli sľubný výsledok 1. štvrtiny. V druhej štvrtine však po niektorých chybách domácich Košičanky šnúrou 10 bodov za 5 minút odskočili na 17:31. Nasledujúcich 15 minút bola hra i rozdiel skóre vyrovnaný, pred poslednou štvrtinou bol stav 36:52. Čajky ešte znížili na 41:52 a 43:54, no Východniarky druhou veľkou šnúrou tentoraz 14 bodov definitívne rozhodli zápas vo svoj prospech.

cibulkova basket

Čajky prišla podporiť aj tenistka Dominika Cibulková, ktorá momentálne trávi niekoľko dní v Piešťanoch.

Priebeh: 3:10, 17:20, 19:32, 25:41, 31:47, 36:52, 43:57, 45:68.

Piešťanské Čajky – Good Angels Košice 45:68 (17:20, 25:41, 36:52)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 14, Fabianová, Bartoňová 3, Bartánusová, Zentková 2 (Pilátová 2, Dudášová 2, Stehlíková 9, Páleníková 13, Horvátová, Stanková). Tréner: M. Pospíšil.

Good Angel Košice: Abdi 7, Janoščíková 8, Kupčíková 4, Bojovič 8, Pierson 2 (Kiššová, Bálintová 3, Hruščáková 8, Pindrochová, Krivačevič 11, Zietara 6, Mathies 11). Tréner: M. Kováčik.

TH: 17/15 – 25/12. FAULY: 24 – 20, TROJKY: 4 – 2. 5.faulov: – , 250 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Čeppan. Pozorovateľ: Ceizel ŠTVRTINY: 17:20, 8:21, 11:11, 9:16.