Basketbal: Čajky si spravili chuť víťazstvom nad Šopronom, rozhodol bojovný tímový výkon

Piešťanské Čajky si pripísali prvé víťazstvo v príprave. V sobotu 2. septembra privítali v Diplomat aréne maďarské euroligistky Šopron Basket a vrátili im stredajšiu prehru.

Vo vyrovnanom a divácky atraktívnom stretnutí Piešťanky spravili radosť svojim fanúšikom a zvíťazili 76:68. Prvý polčas duelu bol vyrovnaný, pričom ani jedno družstvo sa nedostalo do výraznejšieho náskoku, takže cez prestávku svietilo na svetelnej tabuli skóre 37:36 v prospech domácich.

Tretia štvrtina patrila basketbalistkám z Maďarska, keď ju vyhrali o sedem bodov. Záver stretnutia však patril domácim. Tie poslednú štvrtinu vyhrali 26:12 a po bojovnom výkone pred tromi stovkami fanúšikov zaknihovali prvé víťazstvo v príprave na nadchádzajúcu sezónu.

Medzi Čajkami sa darilo strelecky najmä Angelike Slamovej, ktorá premenila tri trojky a celkovo nastrieľala 19 bodov a Tereze Pálenikóvej s 15-timi bodmi. V družstvo Šoprone ťahala strelecky predovšetkým Milovanovic s 21 bodmi.

Čajky čakajú v nasledujúcom týždni dve prípravné stretnutia v Brne, keď sa v piatok predstavia proti KP Brno a v sobotu ich preverí BK Žabiny Brno.
Piešťanské Čajky – Šopron Basket 76:68 (13:15. 37:36, 50:56)

Piešťanské Čajky: Slamová 19 (3 trojky), Páleníková 15, Podrug 6, Jakubcová 2, Dudášová 2 (Smith 10, Boyd 9, Bartáková 7, Kašpárková 3, Letková 3) Tréner: M. Pospíšil.

Šopron Basket: Milovanovic 21, Crvendakic 12, Határ 12, Salvadores 7, Fegyverneky 4 (Dubei 10, Weninger, Czukor 2, Borondy) Tréner: R. Iniguez.

TH: 21/14 – 17/12. Trojky: 6 – 4. Fauly: 19 – 16. Štvrtiny: 13:15, 24:21, 13:20, 26:12.