Basketbal: Čajky senzačne zdolali maďarského majstra z Györu

Piešťanské Čajky privítali v sobotu 26. januára na svojej palubovke v prvom zápase slovensko-maďarskej ligy minuloročného maďarského majstra Hat-Agro Uni Györ.  Čajky, ktoré sú príjemným prekvapením basketbalovej extraligy sa postarali o ďalšie prekvapenie na úkor favorita, keď ho po dramatickom zápase zdolali 77:72.

_MG_7007ww
V úvode Čajky súpera zaskočili a získali náskok 8:0, ktorý sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Hostky sa prvý krát trafili do koša až v 6. minúte a postupne preberali opraty zápasu do svojich rúk, v druhej štvrtine v 17. minúte viedli najväčším rozdielom v zápase 22:29, Čajky však zabrali a do šatní odchádzali s miernym náskokom 35:31. Počas tretej štvrtiny sa nepodarilo žiadnemu z družstiev potiahnuť žiadnu väčšiu šnúru a do poslednej štvrtiny išli Čajky s náskokom 53:46, ktorý domáce natiahli do 36. minúty na 66:59. Potom však prišli chvíle maďarských hráčok, ktoré minútu a 11 sekúnd pred koncom vyrovnali na 68:68. Dramatický záver vyšiel lepšie domácim, ktorým sa darilo premieňať trestné hody a dobre brániť rozohrávku hosťujúcich hráčok. Čajky tak zdolali už istého účastníka tohtoročnej basketbalovej euroligy 77:72.