Basketbal: Čajky prehrali s Aradom, tento súper ich čaká aj o týždeň

Na posledný dohrávaný zápas základnej časti CEWL nastúpili Piešťanské Čajky vo štvrtok 6. marca na domácej palubovke proti deväťnásobnému rumunskému majstrovi Goldis ICIM Arad. V prvom vzájomnom zápase v Rumunsku Čajky ťahali za kratší koniec a prehrali 85:56. Domáci duel bol vyrovnaný, ale napokon opäť neúspešný pre Čajky, keď prehrali 78:83.

Čajky nastúpili do stretnutia s odhodlaním oplatiť Aradu predchádzajúcu prehru a rýchlo viedli 10:2, no hostky po oddychovom čase začali hrať aktívnejšie a po prvej štvrtine už viedli o 1 bod. V druhej časti hry šli Rumunky do vedenia 25:35, no Čajky bojovali a do šatní išli so 7 bodovým mankom.
Aj po zmene strán sa hral obojstranne výborný basketbal a hoci do záverečnej štvrtiny vstupovali Čajky za nepriaznivého stavu 56:66, hnané divákmi ukrajovali z náskoku, znížili na 70:72, potom na 72:74, avšak skúsené hráčky súpera si záver postrážili. Vo Final Four súťaže CEWL, ktorá sa hrá budúci víkend 15.-16.3.2014 v Rumunskom meste Alba Iulia si Čajky v semifinále opäť zmerajú sily s vysokoškoláčkami z Aradu.

PN-KY_banner_Ciky

Piešťanské Čajky – Univerzita Goldis Arad 78:83

(25:26, 40:47, 56:66)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 17, Bartoňová 10, Tatham 22, Felixová 6, Minčíková 8 (Pilátová, Zentková 5, Fabianová, Oravcová, Bartánusová, Dudášová 10). Tréner: M. Pospíšil.
Arad: Rhoads 13, Cosby 18, Broomfield 15, Engelman 16, Milovanovič 19 (Brosovszky 2, Craciun). Tréner: J. Araujo.
TH: 23/19 – 15/9. FAULY: 20 – 20, TROJKY: 5 – 8. 5.faulov: 37. Broomfield, 200 divákov. Rozhodovali: Ženiš, Hančík, Turčin. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 25:26, 15:21, 16:19, 22:19.

Autor: dm Ilustračné foto: ht