Basketbal: Čajky prehrali na Spiši, rozhodne sa v Piešťanoch

Po výhre v prvom štvrťfinále basketbalovej extraligy na domácej palubovke nastúpili Piešťanské Čajky na druhý duel v nedeľu 24. marca v Spišskej Novej Vsi. Žiaľ nedarilo sa im tak ako doma a zápas prehrali 54:86. O postupujúcom do semifinále rozhodne tretie stretnutie 27. marca v Piešťanoch.

mg_0403[1]

Prvý polčas bol herne, ale aj z pohľadu skóre pomerne vyrovnaný. Prvý štvrtinu vyhrali domáce 22:19. V polčase bolo skóre 44:36 v prospech Spišiačok.  Úvod druhého polčasu však Čajky nezachytili a navyše zbytočnými chybami uľahčovali domácim cestu k víťazstvu.  ŠKBD Rücon Spišská Nová Ves zdolali Piešťanské Čajky 86:54.

Body Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 14, Felixová 8, Páleníková 8, Simon 8, Shells 7 (Bartánusová, Zentková 7, Pilátová, Malinková, Polcerová, Dudášová 2).

Autor: dm Ilustračné foto: T. Hudcovič