Basketbal: Čajky porazili vicemajstra z Ružomberka

V sobotu 13. októbra privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke minuloročné vicemajsterky slovenskej basketbalovej extraligy z Ružomberka. V zaujímavom zápase sa Piešťankám podarilo získať cenný skalp, keď vyhrali 70:54. Najlepšou strelkyňou zápasu bola Dymod Simon, posila Čajok zo zámoria, ktorá dala 25 bodov.

[singlepic id=36122 w=520 h=340 float=center]

Po úvodných 3. minútach (4:4) sa Čajky postupne odpútali od súpera a získali 10 bodový náskok, ktorý sa napokon ukázal ako rozhodujúci. Ružomberčanky sa síce viackrát bodovo priblížili (31:33 v 20 minúte, 36:39 v 24.minúte), ale ani raz v zápase nešli do vedenia. Domáce hráčky navyše využívali trestné hody a zápas dotiahli do víťazného konca. Výborný výkon podala v domácom drese Dymond Simon a pod košom duo Krč-Turbová a Felixová, ktorá v minulosti pôsobila práve v drese Ružomberka.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 70:54

(19:9, 33:29, 53:41)

ŠTVRTINY: 19:9, 14:20, 20:12, 17:13

Piešťanské Čajky: Bartánusová 4, Krč-Turbová 14, Felixová 11, Páleníková 4, Simon 25 (Zentková 6, Pilátová, Malinková 6). Tréner: M. Pospíšil.
MBK Ružomberok: Černáková 11, Minčíková 3, Andersson 4, Kmeťová 4, Holmes 14 (Tetemondová 16, Brezániová 2, Baburová). Tréner: Š. Svitek.
TH: 18/15 – 12/10. FAULY: 17 – 29, TROJKY: 5 – 4.

Rozhodovali: Lamoš, Turčan, Kurpaš. Pozorovateľ: Ceizel

Ďalší domáci zápas zohrajú Čajky 27.10.2012 o 18,00 proti Cassovia SOUŽ Košice.