Basketbal: Čajky porazili Pumy

V sobotu 17. októbra cestovali Piešťanské Čajky do Banskej Bystrice. Zápas domácich Púm a Čajok sa niesol jednoznačne v réžii piešťanských hráčok. Tie zvíťazili 86:51, keď sa najväčším počtom bodov v zápase blysla Nikola Dudášová, ktorá mala stopercentnú streľbu za 2 body a rovnako aj trestné hody.

_MG_0315_w

Základy úspechu položili hosťujúce hráčky v prvej štvrtine. Vyhrali ju 29:16. Počas polčasovej prestávky bol náskok hosťujúcich hráčok už 56:27. V druhej polovici duelu Čajky poľavili, tretiu štvrtinu vyhrali 18:11 a štvrtú tesne prehrali 12:13.

Čajky v Bystrici podporila i desiatka verných fanúšikov s bubnami. Kto by chcel vidieť „reprízu“ zápasu, môže prísť už túto stredu 21.10. do Diplomat arény, kde sa bude hrať odvetný zápas proti Pumám z Banskej Bystrice. Ide o dohrávku prvého kola, keď Čajky nemali ešte dostavanú halu.

ŠKP 08 Banská Bystrica – Piešťanské Čajky 51:86 (27:56)

Dudášová 20, M. Páleníková 16, Parkerová 12, Oroszová 11, T. Páleníková 10, Felixová 8, Engelman 7, Bartoňová 2, Pilátová, Balážová.