Basketbal: Čajky po dvoch výhrach, včera s Ružomberkom prehrali

Čajkám sa prvý domáci zápas v novom roku 2016 vôbec nevydaril. V šlágri kola hostili na domácej palubovke Diplomat arény v sobotu 9. januára MBK Ružomberok, ktorý v tejto sezóne už dvakrát porazili. Tentoraz sa však s víťazstva 62:51 mohli tešiť hosťujúce hráčky.

Teraza Páleníková bola najlepšou strelkyňou domácich

Podľa očakávaní, bol zápas od začiatku vyrovnaný. Ružomberok mal lepší štart a po dvoch minútach viedol 4:0. Čajky sa však o chvíľu dotiahli, trojkou sa napríklad prezentovala nová tvár v piešťanskom drese Slimáková. Na druhej strane skórovala za tri body Tetemondová (15:13), no Čajky v poslednej sekunde prvej štvrtiny vyrovnali na 15:15. Družstvá sa striedali vo vedení aj v druhej časti, po piatich minútach to bolo 22:22. Čajky však v závere po prieniku T. Páleníkovej a premeneného trestného hodu Dudášovej odskočili na polčasových 28:24.

Po polčase sa obraz hry nezmenil, skóre bolo stále veľmi tesné a hostky šli dve minúty pred koncom tretej štvrtiny do vedenia 39:36 po trojke Kmeťovej. Ružomberčanky skóre do konca tretej časti ešte navýšili na 45:38. V úvode posledného dejstva dala trojku opäť Kmeťová a hostky zrazu viedli o desať bodov. Ďalšiu trojku pridala päť minút pred koncom Sujová a Ružomberčanky  odskočili už na 14-bodový rozdiel. Čajky síce do konca znížili na 51:62, no víťazstvo si z kúpeľného mesta odvážajú hráčky MBK Ružomberok. Zápas sa hral vo výbornej atmosfére, ku ktorej prispeli oba fanúšikovské tábory.

Martin Pospíšíl, tréner Čajok: „Gratulujem súperovi k víťazstvu. Najmä v druhom polčase ukázal veľkú kvalitu a zaslúžene vyhral. Z nášho výkonu pociťujem sklamanie, no musíme ďalej pracovať veľmi tvrdo a verím, že nás táto prehra posunie ďalej. Nebudeme vyplakávať, musíme konať a každý z nášho kolektívu musí pracovať na maximum, aby sme boli na play-off špičkovo pripravení.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 51:62 (15:15, 28:24, 38:45)

Piešťanské Čajky: Dudášová 10, Oroszová 4, Pilátová 4, Felixová 1, T. Páleníková 16 (Van Dalen, Slimáková 3, Parker 13). Tréner: M. Pospíšil

MBK Ružomberok: Tetemondová 12, Lazárová 12, Sujová 11, D. Baburová 3, Kmeťová 13 (Kelčíková, Moravčíková, Letková 2, A. Baburová 9). Tréner: J. Suja.

TH: 26/16 – 8/6. FAULY: 18– 23. 5. FAULOV: Dudášová a Pilátová 39. min. TROJKY: 1 – 8. DIVÁCI: 800. ROZHODCOVIA: Pipiška, Margala, Hudec. ŠTVRTINY: 15:15, 13:9, 10:21, 13:17.

Zdroj: TS Piešťanské Čajky / Tomáš Horký / -red- Ilustračné foto: -th-