Úvod Šport Basketbal: Čajky otvorili novú halu víťazstvom nad Ružomberkom

Basketbal: Čajky otvorili novú halu víťazstvom nad Ružomberkom

Lucia Krč Turbová
Dompek Pizza 2021

Piešťanské basketbalistky zažili veľký deň. Po prvý raz sa predstavili v súťažnom zápase v novučičkej Diplomat Aréne. V sobotu 3. októbra si zmerali sily s MBK Ružomberok. Ešte predtým vrámci programu otvorenia haly vyhrali Piešťanské Čajočky nad súperkami zo Starej Turej a potom spoločne prestrihli pásku a otvorili novú halu 가을은 참 예쁘다 다운로드.

_MG_9937_wAk niekto čakal pri otvorení haly pompézne oslavy a naškrobených „papalášov“, mal smolu. Vedenie  Čajok poňalo otvorenie veľmi milo prostredníctvom svojej budúcnosti vrámci Spoločného basketbalového združenia Piešťany – Stará Turá 나쁜녀석들 더 무비 다운로드. Malé hráčky ukázali najskôr svoje umenie a potom prestrihli spoločne pásku na stánku, kde sa možno aj ony raz predstavia na najvyššej úrovni.

Buenos pizza  burger
PN Taxi

_MG_9859_w_MG_9864_w

V hale s kapacitou tisíc miest všetko dýcha novotou 인스타 라이브 방송 다운로드. Chvíľu ešte potrvá kým budú Čajky úplne zabývané, ale podmienky, ktoré im vytvorilo vedenie klubu s hlavným sponzorom spoločnosťou EUR-MED Slovakia v novom stánku sú výborné.

Hráčky už nejaký ten týždeň v novej hale trénujú, ale i tak bolo na úvod extraligového zápasu s MBK Ružomberok cítiť istú nervozitu. Prvou hráčkou, ktorá v novej aréne skórovala bola už v prvej minúta Čajka Parkerová danza kuduro 다운로드. Hra bola v úvode vyrovnaná, no v polovici prvej štvrtiny šli do vedenia 11:7 hráčky Ružomberka, ktorým sa darilo premieňať trestné hody. Čajky v ďalšom priebehu vylepšili presnosť streľby a do konca prvej časti Ružomberku odskočili na 17:15. Vstup do druhej časti vyšiel lepšie Čajkám, ktoré hostky do ničoho nepúšťali a v prvých troch minútach sa Ružomberku ani nepodarilo skórovať Download 10 camping clubs. Čajky si dvomi trojbodovými hodmi T. Páleníkovej a Engelman vytvorili náskok 30:18, ktorý sa im darilo udržať až do konca prvej polovice.

Nadia Parker

Čajky v tretej štvrtine poľavili a nedarilo sa im v zakončení, ani premieňaní trestných hodov. Hoci sa hostky snažili znížiť, Čajky mali aj pred poslednou periódou náskok deviatich bodov. V záverečnej časti zápasu sa Ružomberčanky Čajkám priblížili na štyri body (46:42), no domáce hráčky svoj náskok uhájili a tak sa mohli tešiť zo svojho prvého víťazstva v novej hale Spring ftp file download. Konečné skóre zápasu 53:47.

Tréner MBK Ružomberok Juraj Suja po zápase pogratuloval domácim: „Gratulujem Piešťanom k víťazstvu a k pokrsteniu novej haly. Diváci videli dobrý basketbal, s dobrými obranami na oboch stranách. A môžem povedať, že som hrdý na svoje družstvo. Myslím, že sme aj mali aj na víťazstvo, no domáce hráčky zápas kontrolovali a väčšinu zápasu vyhrávali.“ V podobnom duchu sa vyjadrila aj Dominika Baburová z Ružomberoka: „Nehrali sme zle 아이클라우드 드라이브 다운로드. Väčšinu zápasu sme hrali to, čo sme chceli. V prvom polčase nám domáce hráčky odskočili, no takmer sa nám to podarilo dotiahnuť. V závere nám však už trochu chýbali sily. Verím, že ďalšie zápasy, ktoré budeme proti sebe hrať môžu byť zaujímavé.“

Tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil

S trochou kritiky prišiel Martin Pospíšil, tréner Piešťanských Čajok, ale na druhej strane neskrýval radosť z víťazného zápasu v novej hale: „Skomplikovali sme si celý zápas, minuli sme strašne veľa ľahkých situácii, dokonca aj z podkošového priestoru Download alarm bells. Polku zápasu sme sa trápili sami so sebou. Podstatné teraz bude, aby sme dodržiavali náš herný koncept a vyvarovali sa zbytočných chýb. Na druhej strane je super, že sa nám podarilo túto krásnu halu pokrstiť víťazstvom.“

Tereza Páleníková v súboji Dominikou Baburovou
Terézia Páleníková v súboji Dominikou Baburovou

„Bol to napínavý zápas, no predsa len bol víťazný. Z našej strany to nebolo úplne ono. Možno na nás doľahla aj taká nervozita z novej haly. Musím pochváliť divákov, ktorí vytvorili ozaj výbornú atmosféru, pred ktorou je radosť hrať Fantastic 4 download. Dúfajme, že to tak bude počas celej sezóny,“ vyjadrila nádej po zápase domáca Terézia Páleníková.

Piešťanské Čajky: Bartánusová, Dudášová, Oroszová, Krč-Turbová 13, Pilátová 2, Bartoňová 7, Engelman 5, T. Páleníková 10, M. Páleníková 10, Parker 6. Tréner: M. Pospíšil.

MBK Ružomberok: Tetemondová 5, Moravčíková 11, Lazárová 10, Sujová 8, Kelčíková, D 패트와매트 다운로드. Baburová 13, Kmeťová, A. Baburová. Tréner: Suja J.

TH: 15/6 – 15/14. FAULY: 17 – 20, 5.OCH: 40. D. Baburová, Moravčíková TROJKY: 5 – 5. 650 divákov. Rozhodovali: Gabara, Doušek, Hudec. Pozorovateľ: S. Suja

ŠTVRTINY: 17:15, 19:11, 8:9, 9:12

Priebeh: 7:9, 17:15, 30:18, 36:26, 42:33, 44:35, 46:42, 53:47

Autor: TS Piešťanské Čajky/th Foto: Tomáš Hudcovič