Basketbal: Čajky opäť vyhrali – zdolali Ružomberok

V sobotu 25. októbra cestovali Piešťanské Čajky na piaty zápas aktuálnej extraligovej sezóny do Ružomberka neporazené. Tento status si udržali. MBK Ružomberok zdolali 59:77. V stredu ich  29. októbra na domácej palubovke privítajú rovnako doposiaľ neporazený tým Good Angels Košice.

basket

kia akcia

Úvodnú štvrtinu vyhrali v Koniarni Čajky i sedem bodov. Náskok si piešťanské basketbalistky udržali aj v druhej štvrtine a polčasové skóre bolo 40:46. V druhom polčase Čajky svoj výkon stupňovali a začali sa Ružoberčankám bodovo vzďaľovať.  V poslednej štvrtine im výbornou obranou dovolili streliť len 6 bodov. Záverečné skóre bolo 59:77 (53:68, 40:46, 19:26).

Najlepšou strelkyňou Čajok bola Lucia Krč-Turbová s 18 bodmi, ktorá v podobným skóre 17,4 bodu na zápas kraľuje aj extraligovým tabuľkám. Body – Dudášová 4, Stehlíková 17, Krč-Turbová 18, Tatham 13, Bartoňová 7 (Páleniková T. 12, Felixová 4, Bartánusová 2, Zentková).

Týmto zápasom Čajky natiahli šnúru víťazstiev na púť  a kvalifikovali sa priamo do semifinále Slovenského pohára.

Autor: ht Ilustračné foto: ht