Basketbal: Čajky nestačili na Spišskú Novú Ves

Sobotný domáci zápas 12. kola MEL začali lepšie Piešťanské Čajky, rýchlo viedli 11:3. V 8. minúte sa sa zranila Páleníková. Domáce sa snažili na túto udalosť nemyslieť, dokázali vyhrať prvú aj druhú štvrtinu.

[singlepic id=49054 w=540 h=320 float=center]

Výborne hrala v tejto fáze hry Bartoňová, ktorá napokon dosiahla 20 bodov. V tretej štvrtine sa hostky viackrát priblížili na 3 body, ale aj po 3. štvrtine boli bližšie k víťazstvu domáce. Úvod poslednej štvrtiny však Čajky zlyhali najmä v obrannej fáze, umožnili hostkám šnúrou 12:0 otočiť skóre na 64:66. Potom sa pokúsila zdvihnúť zástavu domácich kapitánka Krč – Turbová, dala 5 bodov po sebe a skóre bolo 67:66. Záver však zvládli hostky lepšie, najmä zásluhou Palušnej, Whitcomb a O´Rourke.

Piešťanské Čajky – ŠKBD Rucon Spišská Nová Ves 71:76 (22:16, 39:31, 62:54)

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 10, Páleníková 4, Bartánusová 9, Tatham 11, Bartoňová 20 (Dudášová, Fabianová 13, Zentková 2, Baburová, Felixová 2, Pilátová). Tréner: M. Pospíšil.

SNV: Slimáková 11, Palušná 22, Surkusa, O´Rourke 13, Whitcomb 24(Mackulínová 1, Holmqvist 5). Tréner: D. Demečko.