Basketbal: Čajky na úvod extraligy prehrali s omladenými Košicami

Vstup do extraligovej sezóny Piešťanským Čajkám absolútne nevyšiel. V sobotu 29. septembra v Diplomat aréne proti Young Angels Košice prekvapivo prehrali 69:73 po predĺžení.

Čajky začali zápas výborne. Prvú štvrtinu vyhrali 21:9. V druhej však vybuchli a prehrali ju 8:20. Ďalšie dve štvrtiny skončili vyrovnaným skóre, takže duel v riadnej hracej dobe zaknihoval výsledok 69:69. V predĺžení sa viac darilo hosťujúcim hráčkam, ktoré vyhrali 12:8 a tým so štvorbodovým rozdielom v skóre aj stretnutie.

Podľa trénera Richarda Kucsu si Čajky v tomto zápase od druhej štvrtiny vôbec nezaslúžili vyhrať. Ocenil bojovnosť Košičaniek pričom ako hlavný dôvod neúspechu svojich zvereniek vidí, že kým v príprave dominovali Čajky proti všetkým družstvám v útočných a obranných doskokoch, proti Young Angels v tejto činnosti doslova vybuchli.

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 69:73 (21:9, 29:29, 46:46, 61:61)

Piešťanské Čajky: Thompson 21 (3 trojky), Lubin 20, Deptová 15, Jakubcová 7, Hašková 4 (Mikulášiková 2, Bábiková, Matejčíková). Tréner: R. Kucsa.

Young Angels: Logic 21, Balážová 18, Blanárová 6, Majorošová 5, Kozáková 4 (Machalová 8, Drobná 6, Lukáčiková 3, Jassová 2). Tréner: Z. Žirková.

TH: 15/11 – 23/17. Trojky: 4 – 4. Fauly: 17 – 22. Divákov: 450. Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Obertová. Štvrtiny: 21:9, 8:20, 17:17, 15:15, 8:12.

Tento týždeň dva zápasy v Piešťanoch

V stredu 3. októbra privítajú Piešťanské Čajky na domácej palubovke v Diplomat aréne o  18:00 h  BKM Junior UKF Nitra. V sobotu budú hostiť BAM Poprad.

-th- Foto: L. Duračka