Connect with us

Šport

Basketbal: Čajky chcú štvrté zlato! Finále extraligy štartuje dnes

Finále basketbalovej extraligy žien štartuje v sobotu 19. apríla podvečer v Diplomat aréne. Čajky sa v ňom stretnú tretí raz po sebe s Banskou Bystricou. Piešťanské basketbalistky by rady získali štvrtý majstrovský extraligový titul za sebou a taktiež štvrtú zlatú trofej v aktuálnej sezóne.

Published

on

Basketbal Piešťanské Čajky vs Banská Bystrica
Reklama

 

Minimálne tri, maximálne päť zápasov, to je zostávajúca porcia duelov, ktorá je pred piešťanským kolektívom v sezóne 2024/2025. „Myslím si, že celý tím je na rovnakej vlne. Na tréningoch sme vo finálovom móde a tieto dva týždne tvrdo pracujeme. Jediným cieľom je získať pre klub štvrté zlato,“ prezradila rozohrávačka Piešťan Evita Herminjardová, ktorá by so spoluhráčkami rada dokončila tohtosezónnu „Misiu 4/4“ do úspešného konca. Čajky v nej už totiž získali tri cenné trofeje.

Reklama

Pre Čajky by to bol najlepší možný koniec toho, čo sa všetko v uplynulých týždňoch a mesiacoch podarilo. Všetko odštartoval historický triumf na Česko-Slovenskom pohári, ku ktorému sa neskôr pridalo prvenstvo na Slovenskom pohári a v Stredoeurópskej lige. „Úprimne, v Eurocupe to mohlo byť lepšie, aj keď naša skupina bola skutočne kvalitná. Som však hrdá na našu mentalitu, aj napriek tomu, že konkurencia bola veľká, tak sme zostali koncentrované a splnili sme v ďalšej časti sezóny naše ciele. Teraz chceme získať ešte jednu zlatú medailu. So štyrmi prvenstvami budeme spokojné a hrdé na našu sezónu,“ zhodnotila E. Herminjardová doterajšiu cestu a úspechy v tejto sezóne.

Evita Herminjard Piešťanské Čajky

Reklama

„Myslím si, že každý vie, o čo ide a všade sa o tom píše. Nevytvára to na nás nejaký tlak, ale chceme to určite zvládnuť. Nejde tu o čísla alebo historické zápisy, ale sme športovci a chceme vyhrávať. Väčšia motivácia, ako hrať finále a byť v ňom úspešní, už asi nie je. Z tohto dôvodu makáme celú sezónu, aby sme na jej konci mohli pomýšľať na úspech. Získali sme výhodu domáceho prostredia, dostali sme sa na prvé miesto, tak to treba využiť. Pre nás je podstatný prvý zápas,“ uviedol na margo aktuálnej situácie tréner Čajok Peter Jankovič.

Finálový súper v Tipos EXZ je už dlhšiu dobu známy, tretí rok po sebe sa Piešťanom postavia do cesty hráčky Banskej Bystrice. Úradujúci majster Slovenska sa vo finále nachádza siedmy rok po sebe, víťaznú trofej sa pokúsi získať štvrtýkrát v rade. „Vieme, že finále nikdy nie je jednoduché. Banská Bystrica ukázala svoje schopnosti proti Ružomberku. Tento tím určite nepodceňujeme, ale naopak, očakávame skutočnú bitku, na ktorú však budeme pripravené. Kľúčom bude obrana. Od prvej minúty musíme Banskej Bystrici ukázať, že nič pre ňu nebude jednoduché. Ak vložíme energiu a chuť do obrany, tak útok sa pridá,“ uzavrela E. Herminjard.

Program finálovej série Tipos EXZ:

Prvý zápas – sobota 19. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia ŠKP Banská Bystrica
Druhý zápas – streda 23. apríla o 18.00 h: Slávia ŠKP Banská Bystrica – Piešťanské Čajky
Tretí zápas – sobota 26. apríla o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia ŠKP Banská Bystrica
Prípadný štvrtý zápas – streda 30. apríla o 18.00 h: Slávia ŠKP Banská Bystrica – Piešťanské Čajky
Prípadný piaty zápas – sobota 3. mája o 18.00 h: Piešťanské Čajky – Slávia ŠKP Banská Bystrica

TS Piešťanské Čajky / red Foto: Lukáš Droppan

Reklama