Connect with us

Novinky

Basketbal: Čajky angažovali fínsku reprezentantku. Aktuálne bojujú na turnaji v Trutnove

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanské Čajky v týchto dňoch ladia formu na blížiacu sa sezónu na turnaji v Trutnove. V prvom zápase zdolali domáci tím jednoznačne 88:45. Premiéru v drese Piešťan si v tomto zápase odkrútila aj nová posila, fínska reprezentantka Veera Pirttinen. Tá je náhradou za dlhodobo zranenú Američanku Ke´Shunan James. V úvodnom zápase zaznamenala 7 bodov.

24-ročná krídelníčka sa k tímu Piešťanských Čajok pripojila  v piatok a hneď ju s tímom čaká náročný zápasový program. 180-centimetrov vysoká členka ženskej reprezentácie Fínska hrávala v minulej sezóne v domácej súťaži za tím Catz Laapeenranta, kde bola najlepšou hráčkou tímu s priemerom takmer 17 bodov, 5 doskokov a 4 asistencie na zápas. Mimo svojej rodnej krajiny nejde hrať po prvý raz, už v minulosti hrávala nemeckú bundesligu za Chemnitz a pôsobila aj na Islande v tíme Snaefell.
„Vzhľadom na dlhodobé zranenie Ke´Shunan James sme potrebovali čo najrýchlejšie doplniť káder. Vzhľadom na aktuálne možnosti a krátkosť času sa naskytla príležitosť angažovať fínsku reprezentantku Veeru Pirttinen, ktorá síce väčšinu svojej kariéry hrávala doma vo Fínsku, no so zaujímavými štatistikami. Je to ešte relatívne mladá hráčka, ktorá sa môže posúvať a verím, že do nášho tímu prinesie to, čo od nej očakávame,“ povedal k novej posile Čajok tréner Peter Jankovič.
„Počula som veľa dobrého na tento klub a ľudí, ktorí v ňom pôsobia. Možnosť hrať za Piešťanské Čajky som prijala, ako veľkú výzvu, keďže ide o ambiciózny tím a verím, že sa v ňom budem zlepšovať a takisto pomôžem tímu k dobrým výsledkom. Prvotné dojmy z nového pôsobiska sú veľmi pozitívne a teším sa, keď všetkých spoznám. Čaká nás veľa tvrdej práce, no verím, že budeme mať úspešnú sezónu,“ uviedla po príchode do Piešťan nová posila Veera Pirttinen.
Piešťanské Čajky absolvujú od nedele do utorka predsezónnu previerku, keď sa predstavia na tradične kvalitne obsadenom turnaji O pohár mesta Trutnov. Čajky odohrajú v Trutnove tri zápasy za tri dni proti domácemu Trutnovu, Žabinám Brno a poľskému Gorzowu.
Čajky sa na tradičnom turnaji predstavia opäť po dvoch rokoch, naposledy tu v roku 2019 obsadili druhú priečku práve za poľským Gorzowom.
Program 21. ročníka turnaja O pohár města Trutnova:
Nedeľa 12.9.
17:15 Trutnov – Piešťany
19:30 Gorzów – Žabiny Brno
Pondelok 13.9.
16:00 Žabiny Brno – Trutnov
18:15 Piešťany – Gorzów
Utorok 14.9.
9:30 Trutnov – Gorzów
11:45 Piešťany – Žabiny Brno
Priame prenosy zo zápasov môžete sledovať prostredníctvom https://www.tvcom.cz/
Poradie turnaja O pohár města Trutnova v roku 2019: 1. KS AZS AJP Gorzów Wielkopolski, 2. Piešťanské Čajky, 3. Sokol Hradec Králové, 4. SBŠ Ostrava, 5. BK Žabiny Brno, 6. BK Loko Trutnov.
TS Piešťanské Čajky / red

Populárne články