Connect with us

Samospráva

Župa dá na opravu Krajinského mosta desatinu potrebných nákladov

Published

on

Reklama

Čiastočná oprava mosta môže stáť 215-tisíc eur. Na jeho celkovú rekonštrukciu by bol potrebný desaťnásobok. Lávku pre peších opraví radnica.

[singlepic id=15796 w= h= float=center]

Reklama

Zatiaľčo správcom Krajinského mosta je trnavská župa, o súbežnú lávku sa stará Mesto Piešťany. Koncom novembra bolo zadané verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu a prieskumné práce súvisiace s jej rekonštrukciou. V návrhu mestského rozpočtu na rok 2014 je na tento účel vyhradených 150-tisíc eur. Poslanci ho prerokujú vo štvrtok 12. decembra.

„Oprava lávky bude spočívať z výmeny zhrdzavelých častí oceľovej konštrukcie a náteru lávky. Zatiaľ nemám presnejšiu špecifikáciu potreby výmeny iných častí lávky, lebo projektant spracováva projektovú dokumentáciu,“ informovala hovorkyňa mestského úradu Barbora Piovarčiová.

Reklama

S výberovým konaním na dodávateľa čiastočnej rekonštrukcie Krajinského mosta má Správa a údržba ciest TTSK začať tento mesiac. „Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú 215-tisíc eur, ktoré má Trnavský samosprávny kraj v rozpočte na rok 2014,“ uviedol hovorca župy Patrik Velšic.

REKLAMA

Plánovaná oprava mosta zahŕňa rozšírenie cesty o 50 cm, odstránenie jednotlivých vrstiev vozovky, ich náhradu a reprofiláciu hlavného piliera nosného oblúka.

Podľa diagnostiky, ktorú pred dvoma rokmi objednala župa, je stav jediného cestného premostenia Váhu v širokom okolí veľmi zlý. Cenu opravy vtedy odborníci vyčíslili na viac než 1,9 mil. eur. Táto suma však nezahŕňa náklady na prekládku inžinierskych sietí, odstránenie lávky počas opravy mosta, presmerovania dopravy a ostatné vyvolané náklady spojené s celkovou rekonštrukciou.

Čiastočná oprava Krajinského mosta má odštartovať v apríli a mohla by byť hotová do Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny, ktoré sa koná každý rok v prvý júnový víkend. O náhradnom premostení Váhu alebo o obchádzkových trasách bude s príslušnými inštitúciami rokovať Správa a údržba ciest TTSK. Stanovisko jej riaditeľa k prípadnému využitiu pontónového mosta zverejníme ihneď po jeho obdržaní.

Text a foto: Martin Palkovič

 

Populárne články