Connect with us

Samospráva

Zasadnutia komisií aj mestskej rady sú už verejné

Published

on

Reklama
Reklama

Kým do konca minulého roku sa občania, ktorých zaujíma o dianie v Piešťanoch, mohli zúčastniť len zasadaní miestneho parlamentu, od polovice februára majú možnosť prísť aj na rokovania komisií mestského zastupiteľstva a mestskej rady.

IMG_5018_resize

Rozhodol o tom nový poslanecký zbor na svojom prvom riadnom stretnutí vo štvrtok 12. februára, kde do štatútu komisií pribudol bod, ktorý hovorí okrem iného, že zasadnutia komisie sú zásadne verejné a obyvateľ mesta môže na návrh predsedu komisie vystúpiť k prerokovávanej veci. Neverejné stretnutie budú mať členovia komisií iba v prípade, že pôjde o utajované skutočnosti, o čom sa občania dozvedia vopred na webstránke mesta. Aj štatút mestskej rady prešiel podobnou zmenou a oba materiály schválili poslanci prakticky jednomyseľne.

Komisie mestského zastupiteľstva sú zložené z poslancov a odbornej verejnosti, a rovnako ako rada slúžia len ako odporúčací orgán pre poslanecký zbor. Ich verejné zasadanie ale pomôže tým, ktorých zaujíma niektorá z prerokovávaných tém, chcú sa o nej dozvedieť viac, a prípadne i predniesť svoje stanovisko skôr ako na mestskom zastupiteľstve, kde už poslanci prijímajú konečné rozhodnutie.

Reklama

Najbližšie bude na mestskom úrade v Piešťanoch rokovať Komisia pre financie a podnikanie – v pondelok 2. marca o 15.00 h v malej zasadačke č.dv. 37 na prvom poschodí. Na programe má až dvadsať bodov. O hodinu neskôr v ten istý deň začína zasadnutie Komisie pre legislatívu a právo – na druhom poschodí vo veľkej zasadačke č.dv. 50. Tá má tiež podobný počet tém na rokovanie. Pondelkový termín uviedli aj ďalšie dve komisie:Komisia pre výstavbu a dopravu, ktorá sa zíde o 16,30 h v malej zasadačke na druhom poschodí úradu a Komisia pre bezpečnosť a verejný poriadok MsZ. Jej členovia sa stretnú o piatej popoludní na I. poschodí (č.dv.38). O deň neskôr – v utorok 3. marca o 16,00 h v malej zasadačke zasadne Komisia pre stratégiu a rozvoj mesta. Mimoriadne rokovanie, týkajúce sa mestského parku zvolal aj predseda Komisie pre životné prostredie na štvrtok 5. marca o 17,00 h do malej zasadačky na I. poschodí č.dv. 37.

(ad – aktualizované)

Prečítajte si aj:

Vyhodnoteniu plánu rozvoja chýbajú čísla

Zasadnutie mestského parlamentu trvalo skoro do polnoci

 

 

Populárne články