Connect with us

Samospráva

Vlaky RegioJet zastavia v Piešťanoch iba na zavolanie

Published

on

Reklama
Reklama

Kúpeľné mesto sa do grafikonu súkromného prepravcu nedostalo. Situácia by sa mohla zmeniť v marci budúceho roka, kedy chce RegioJet spustiť tretie spojenie Bratislavy a Košíc.

regiojet1

O rokovaní manažéra zákazníckeho servisu Michala Jeníka s primátorom Remom Cicuttom a prednostkou MsÚ Denisou Bartošovou, ktoré sa uskutočnilo na podnet interpelácie poslanca Jozefa Malíka (nezávislý),  informoval mestský web. Zástupca súkromného prepravcu povedal, že v Piešťanoch ponúknu tzv. zastávky na zavolanie. V prípade záujmu skupiny minimálne 15 ľudí, ktorí by si rezervovali cestovné lístky s predstihom na webovej stránke spoločnosti alebo telefonicky, vlak v našom meste zastaví.

Prvé spojenie hlavného mesta s metropolou východného Slovenska spúšťa RegioJet koncom tohto roka. „Naše rokovania so štátnymi železnicami boli veľmi ťažké a nedokázali sme do nich dostať všetky naše požiadavky,“ citoval mestský web Michala Jeníka. „Máme záujem zahrnúť do grafikonu aj Piešťany. Pre nás by to bol okrem iného skvelý marketingový ťah v našej domovskej krajine, veď v Čechách ste medzi kúpeľnými mestami pojmom.“

Reklama

Tretie spojenie Bratislavy a Košíc plánuje súkromný prepravca spustiť v marci. Vlaky by mali jazdiť v nočných hodinách a do grafikonu by sa mohlo dostať aj naše mesto. „Zabezpečíme pre RegioJet podrobné štatistické údaje o návštevnosti kúpeľov, Národného rehabilitačného centra a ďalších zariadení, či počty ľudí, prichádzajúcich na kultúrne podujatia do mesta. Veľa z nich určite rado využije železničnú dopravu s vysokou kultúrou cestovania,“ povedal primátor Remo Cicutto.

Dodal, že samospráva je ochotná dohodnúť sa na tom, aby Piešťanské informačné centrum bolo predajným miestom cestovných lístkov tejto spoločnosti, aj v prípade ak tu nebude riadna zastávka.

Zdroj: MsÚ

Populárne články