Connect with us

Samospráva

Viceprimátorom bude poslanec Michal Hynek

Published

on

Reklama

Novozvolený primátor, ktorý zloží primátorský sľub na prvom zasadnutí Mestského zastupiteľstva Mesta Piešťany o dva týždne, už oznámil, koho navrhuje za svojho zástupcu. Informáciu priniesla TV Karpaty v stredu 26. novembra v rozhovore s budúcim prvým mužom Piešťan – Milošom Tamajkom.

tamajka hynek

Reklama

 Miloš Tamajka a Michal Hynek založili spolu aj občianske združenie Ľudia pre lepšie Piešťany

V úvode rozhovoru Miloš Tamajka zhodnotil doterajšiu situáciu Piešťan, spomenul svoje volebné plány a vízie, v ktorých dominuje požiadavka termálneho kúpaliska. Podľa neho investori majú záujem prísť do Piešťan a s niektorými už predbežne rokoval. Čo sa týka výstavby nového kúpaliska pri futbalovom štadióne, rozhodnutie vraj nechá na nových poslancoch, on skôr vidí možnosť výstavby na mieste nového vrtu za poliklinikou. K otázke personálnych zmien sa zatiaľ konkrétne vyjadriť nechcel, ale myslí si, že by sa mali konať výberové konania na vedúcich zamestnancov,  možnosť prihlásiť sa do nich budú mať aj súčasní zamestnanci úradu. Tvrdí, že reorganizácia je nutná aj kvôli financiám a zmene myslenia. V závere na priamu otázku redaktorky odpovedal, že viceprimátorom bude poslanec Michal Hynek.

Reklama

REKLAMA

Laser_banner

Nezávislý poslanec Michal Hynek bol zvolený do zastupiteľstva už po druhý krát. Po prvýkrát spolu s Milošom Tamajkom kandidovali za stranu SMER SD a v júli tohto roku zo strany vystúpili. Pôsobil ako asistent poslanca NR SR Andreja Kolesíka. Michal Hynek pochádza z Piešťan,  má 26 rokov, študoval na Gymnáziu Pierra de Coubertina. Na Univerzite A.Dubčeka v Trenčíne vyštudoval odbor Politológia. Po bakalárskom stupni pokračoval v štúdiu na Univerzitu Komenského v Bratislave, neskôr v 5. ročníku prestúpil na Vysokú školu v Sládkovičove, kde získal titul Mgr. v odbore Verejná politika a verejná správa. Od roku 2012 podniká vo svojej agentúre POLITICON.

(red, Zdroj: www.tvkarpaty.sk, www.michalhynek.sk)

Populárne články