Connect with us

Samospráva

Trajančania začnú užívať nové parkovisko v najbližších dňoch

Published

on

Reklama
Reklama

Na sídlisku, ktoré trpí najväčšími problémami s parkovaním v dohľadnej dobe pribudne 60 nových miest. Sú medzi nimi aj miesta pre zdravotne postihnutých, jedno z nich kryté.

[singlepic id=44112 w=520 h=340 float=center]

 

Stavebné práce na novom parkovisku po pol roku finišujú. Pracovníci MsÚ 18. júna kontrolovali, či sú zrealizované v súlade s projektovou dokumentáciou. Po kolaudácii odovzdajú parkovisko do užívania. Radnica presný dátum zatiaľ nezverejnila. „Náš zámer je, aby sa dalo do užívania v najbližších dňoch,“ povedala jej hovorkyňa Barbora Piovarčiová.

Reklama

„Radnica sa rozhodla jedno miesto pre zdravotne postihnutých spraviť s prístreškom. Je tam najmä z dôvodu, že blízku ZŠ navštevuje jedna žiačka na invalidnom vozíku. Najmä v daždivých dňoch vznikal problém pri presunoch. Práve toto miesto miesto v daždivých dňoch pomôže. Samozrejme, parkovať na ňom môže ktokoľvek, kto má oprávnenie parkovať na takto označenom mieste,“ uviedla hovorkyňa radnice.

Vjazd na parkovisko je z Ulice F. E. Scherera a výjazd na Ulicu Mateja Bela. Odtiaľ však majú autá zákaz vjazdu. Kvôli stavebným úpravám bolo v týchto miestach presunuté stanovisko kontajnerov.

Niektorí obyvatelia sa na začiatkom roka sťažovali, že autám muselo ustúpiť detské ihrisko, ktoré stálo v areáli základnej školy. Mesto vtedy prisľúbilo vybudovanie náhradného spolu s novými preliezkami. „Staré hracie prvky sú premiestnené. Nanovo sme osadili tri prvky. Sú však prístupné len pre žiakov materskej školy,“ informovala Barbora Piovarčiová.

Stavbu realizovala spoločnosť Stavokomplet zo Starej Turej, ktorá vyhrala elektronickú aukciu. Náklady na výstavbu 60 parkovacích miest a obslužnej komunikácie boli na začiatku realizácie projektu vyčíslené na 101 420 eur.

[nggallery id=2351]

Text a foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bkk

Populárne články