Connect with us

Samospráva

Tavos privatizovať nechcú, ale voda zdražie

Published

on

Reklama

Primátor Remo Cicutto, ktorý je predsedom dozornej rady Trnavskej vodárenskej spoločnosti, avizoval zvýšenie ceny vody a stočného. Povedal to na júlovom mestskom zastupiteľstve, keď sa ho poslankyňa Mária Beňová (Smer-SD) opýtala na vytvorenie dcérskej firmy TAVOS-u.

[singlepic id=23525 w=320 h=240 float=left] „Na poslednom valnom zhromaždení bolo rozhodnuté, že sa má zanalyzovať ekonomický stav s cieľom optimalizovať niektoré prevádzkové a ekonomické náklady. Cieľom je získať čo najlepšie podmienky pre zostavenie ceny za vodné a stočné. Prevádzkovo je cieľom získať oddelené finančné prostriedky na naplnenie určitého balíka peňazí medzi matkou a dcérou na tzv. plán obnovy a údržby,“ odpovedal jej primátor.

Reklama

Cieľom podľa jeho slov nie je privatizácia: „Táto spoločnosť má vzhľadom na obrovské odpisy problémy v ekonomike.“ Buduje totiž nové vodovody a kanalizácie, ale jej tržby sa nezvyšujú. V tejto súvislosti primátor pripustil aj zvýšenie cien vody.

Ďalej poslanom povedal, že prípadné rozdelenie TAVOS-u na materskú a dcérsku spoločnosť bude musieť najprv schváliť zastupiteľstvo podobne ako v Trnave. Firma, ktorej akcionármi sú mestá a obce z nášho regiónu, by mala byť rozdelená na vlastnícku a prevádzkovú spoločnosť. Prevádzková si od vlastníckej prenajme majetok. Takto získané prostriedky budú potom použité na investície a opravy, ktorých plán sa teraz nedarí plniť.

Reklama

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články