Connect with us

Samospráva

Radnica chce s občanmi komunikovať elektronicky

Published

on

Reklama

Vybavovanie administratívnych záležitostí cez internet, platba daní cez terminály aj špeciálna aplikácia samosprávy v telefónoch obyvateľov Piešťan. To všetko má priniesť projekt s názvom e-Mesto Piešťany. Zastupiteľstvo dnes schválilo žiadosť o finančné prostriedky vo výške 700-tisíc eur na jeho realizáciu.

[singlepic id=42616 w=320 h=240 float=left] Radnica ju na základe rozhodnutia poslancov predloží ministerstvu financií do konca augusta. Ak bude úspešná, elektronické služby samosprávy začnú obyvatelia využívať najneskôr koncom roka 2015.

Reklama

„Ten projekt smeruje k tomu, aby mal občan možnosť získavať informácie a podávať žiadosti zo svojho domu. Do projektu sme však zaradili napríklad aj geografický informačný systém, ktorý môže priniesť veľký prínos aj v rozhodovacom procese poslancov. Mapy, projekty a rozvojové plány budú pohromade, digitalizované v počítači,“ povedal primátor Remo Cicutto. Stupeň využitia týchto služieb bude podľa jeho slov závisieť aj od legislatívnej úpravy elektronického podpisu.

Mesto v prípade úspechu projektu získa prostriedky na potrebný software aj hardware. Okrem serverov, bude môcť kúpiť notebooky pre poslancov, systém na podporu zasadnutí mestského zastupiteľstva alebo platobno-informačné kiosky.

Reklama

Celkové náklady vyčíslili na 746-tisíc eur. Ročné výdavky na prevádzku vyjdú na 11-tisíc eur.

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články