Connect with us

Samospráva

Primátor: Rozbehnutie Rezortu Piešťany bolo liknavé

Published

on

Reklama

Mestské zastupiteľstvo podrobilo fungovanie organizácie cestovného ruchu kritike. Člen dozornej rady Miloš Tamajka upozornil, že tento kontrolný orgán nebol doteraz zvolaný. Michalovi Hynekovi vadilo, že organizácia nevyužíva sociálne siete. Ich stranícky kolega Jozef Chudý chcel vedieť, ako činnosť Rezortu Piešťany posudzuje primátor.

[singlepic id=40413 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

„Tiež považujem samotný zrod, výber riaditeľa a rozbehnutie všetkých aktivít za veľmi liknavé. Hoci už dlho pracujem v samospráve, nevymklo sa to jej z rámca, hoci som si myslel, že práve toto sa vymkne. Nebolo to zapríčinené jedným subjektom, ale súhrou rôznych faktorov,“ odpovedal Remo Cicutto. Za najväčší problém považuje zaneprázdnenosť jednotlivých zástupcov členských subjektov.

Reklama

Rezortu chýba stránka na Facebooku

Pred poslancov predstúpila so stručnou správou riaditeľka Katarína Hallová: „Napriek krátkosti času sa nám podarilo zrealizovať všetky aktivity, na ktoré sme od ministerstva dopravy dostali dotácie.“

Okrem účasti organizácie na veľtrhoch cestovného ruchu spomenula projekt fitnes zostáv pri potoku Dubová, označenie pamätihodností mesta, vydanie propagačných materiálov a knihy o Moravianskej venuši, aj kultúrne podujatia ako napríklad silvestrovský program na Námestí slobody.

„Vytvoriť fanpage na Facebooku je bez nákladov a trvá to chvíľku. Sú to jednoduché, banálne veci, ktoré už mali fungovať,“ povedal Michal Hynek (Smer-SD).

Jozef Malík (nezávislý) kritizoval slabú komunikáciu s verejnosťou a dlho chýbajúcu web stránku, ktorá je stále iba provizórna.

Členovia organizácie mali podľa primátora ťažko splniteľné požiadavky na web stránku, neskôr bola problémom cena.

REKLAMA

Dozorná rada hospodárenie nekontrolovala

Vážnu výhradu mal v úvode zastupiteľstva Miloš Tamajka (Smer-SD). Napriek tomu, že je podpredsedom dozornej rady, tento kontrolný orgán nebol podľa jeho slov doteraz vôbec zvolaný. „Stanovy nám ukladajú, aby dozorná rada minimálne dvakrát do roka zasadla,“ povedal jej poslanec.

Až v januári sa dozvedel, že doterajší predseda Emanuel Paulech sa funkcie vzdal koncom roka. „Očakával by som, že o tom budem oboznámený. Mne stanovy neumožňujú zvolať dozornú radu.“

O hospodárenie organizácie sa zaujímal na nedávnom stretnutí s riaditeľkou, ktorá mu poskytla prehľad čerpania finančných prostriedkov. Dostal prísľub, že po spracovaní účtovníctva, bude doň môcť nahliadnuť.

Text: Martin Palkovič

Populárne články