Connect with us

Samospráva

Pri stretnutí s primátorom spomínali aj Lipu a Slovan

Published

on

Reklama

Primátor mesta Piešťany Miloš Tamajka sa v pondelok 23. marca stretol o zástupcami seniorov a členmi občianskych združení v priestoroch kina Fontána. Cieľom podujatia bolo otvorenie diskusie o pripravovanom založení Rady seniorov. V kinosále sa zišlo asi deväťdesiat občanov, ktorí prezentovali aj svoje požiadavky či návrhy na zlepšenie života v meste.  

IMG_8381_resize

Reklama

„Už od začiatku ako sme prišli na radnicu sme ohlásili, že sa chceme stretávať s vami, chceme vedieť váš názor, čo je dôležité zlepšiť, ale aj na druhú stranu čo je dobré, a v čom treba pokračovať,“ povedal na úvod primátor Miloš Tamajka. Občania a aj zástupcovia združení mali na srdci rôzne záležitosti. Prítomní boli napríklad členovia Aksenu, Hospicu Matky Božej, Slovenskej únie proti osteoporóze, Medzinárodného klubu žien, Slovenskej spoločnosti celiatikov v Piešťanoch, Klubu sclerosis multiplex, Materského centra Úsmev a ďalších organizácií.

IMG_8417_resize

Reklama

RELAMA

banner-marec01

Preberali sa možnosti plávania v Piešťanoch a diskutovalo sa o návrhu vyhlášky ministerstva zdravotníctva na ochranu prameňov, ktorá by podľa niektorých zadusila cestovný ruch v meste. Ďalšími témami boli budovy hotelov Slovan a Lipa. Veľa ľudí pohľad na dominanty mesta trápi, ale podľa slov primátora je situácia patová. Lipu vlastní súkromný investor, Slovan je vo vlastníctve kúpeľov a mesto nemá možnosti na nápravu stavu.

Jeden z účastníkov poukázal na problém, s ktorým sa stretávajú hendikepovaní užívatelia MHD bývajúci v meste. Šoféri vraj odmietajú obsluhovať plošiny v autobusoch. Nie každý z nich má nárok na asistenta, ktorý by s nástupom do vozidla pomohol, a tak vozičkári majú problém s nastupovaním a vystupovaním z vozidla. Primátor sa chce podnetom zaoberať pri najbližšom stretnutí so zástupcami SAD a zjednať nápravu situácie.

IMG_8369_resize

Hovorilo sa aj o absencii verejných záchodov v meste, neudržiavaných vývesných tabuliach na Poštovej ulici, odpadkami na brehu pri hoteli Magnólia, v oblasti Ružového mlyna a padla aj žiadosť na zvýšenie policajnej prítomnosti v okolí Domu umenia po skončení večerných predstavení.

„Toto je vlastne prvé stretnutie. Je to prvý signál toho, že občianske združenia majú záujem participovať alebo byť nápomocní, čo sa týka nejakého konceptu alebo rozvoja,“ zhodnotil primátor stretnutie a spomenul, že načrtnuté problémy sa pokúsi v dohľadnej dobe vyriešiť k spokojnosti občanov. Čo sa týka Rady seniorov, konkrétne kroky na jej založenie sa zatiaľ na stretnutí neudiali.

-lt-

Populárne články