Connect with us

Samospráva

Predali pozemky pod Fuelkou. Plat primátora zvýšili o 77 €

Published

on

Reklama

Dvoma najviac diskutovanými bodmi mestského zastupiteľstva boli odpredaj pozemkov pod čerpacou stanicou Fuel a valorizácia platu primátora. Poslanci 3. mája oba návrhy schváli v súlade s odporúčaním mestskej rady.

[singlepic id=28988 w=320 h=240 float=left]Podľa finančnej komiseie mali pozemky predať drahšie

Reklama

Už na začiatku využila priestor určený občanom a pred poslancami vystúpila právna zástupkyňa spoločnosti Fuel s. r. o. Martina Masárová. Predložila im aktualizovaný znalecký posudok, ktorý určil cenu pozemkov na 35 eur za m2. Ďalej povedala, že spoločnosť tam plánuje investíciu a vytvorí pracovné miesta. Pred novinármi však tento investičný zámer nekonkretizovala.

Mestská rada pritom odporučila schváliť kúpnu cenu vo výške 778 666 eur, teda 45,56 eur za meter. Súhrnná výmera predmetných pozemkov je 17 091 m2. Finančná a podnikateľská komisia odporučila poslancom predať pozemky za 1 124 100 eur. Podľa primátora Rema Cicutta mestská rada v návrhu nižšej ceny zohľadnila fakt, že do inžinierskych sietí, ktoré tam predtým neboli, investoval práve záujemca o odpredaj.

Reklama

Poslanci sa v diskusii nevedeli dohodnúť za koľko spoločnosti Fuel s. r. o. pozemky predať. Primátor vyhlásil prestávku, po ktorej sa Mária Beňová v mene poslaneckého klubu SMER-SD stotožnila s odporučením mestskej rady: „Vzhľadom na to, že podnikanie je v dnešnej dobe veľmi ťažké, vítam každého podnikateľa, ktorý sa rozhodne investovať a rozšíriť svoju podnikateľskú činnosť.“

Niektorí nezávislí poslanci a členovia SDKÚ-DS preferovali cenu, ktorú odporučila finančná komisia. Jana Bartošová (SDKÚ-DS) pripomenula, že odpredajom za menej príde mesto o 345 434 eur.

Poslanci nakoniec určili cenu na 778 666 eur a rozhodli, že tieto peniaze budú použité na stavbu nového kúpaliska.

[singlepic id=28989 w=320 h=240 float=left]Hynek chcel o plate primátora hlasovať tajne

Návrh na valorizáciu platu primátora na 3 533 eur podal na mestskej rade poslanec Martin Cifra (nezávislý). Michal Hynek (SMER-SD) navrhol, aby sa o tom rozhodlo v tajnom hlasovaní. Jeho kolegovia s tým však nesúhlasili. „Je verejným tajomstvom, že určití poslanci majú väzby s mestom. Keby hlasovanie prebiehalo tajne, mohlo by odbremeniť tých, ktorí sa boja alebo nechcú hlasovať nejakým spôsobom. Možno by hlasovali inak, ak by hlasovanie prebiehalo tajne,“ zdôvodnil neskôr svoj návrh Michal Hynek.

Podľa Jozefa Malíka, ktorý je inak spokojný s prácou primátora, by mal jeho plat zostať na doterajšej úrovni, teda 3 456 eur. Viceprimátor Timotej Miština pripomenul, že metóda výpočtu zostáva rovnaká ako vlani, zmenila sa však priemerná mesačná mzda zamestnanca národného hospodárstva. Za minulý rok je to 786 eur. Táto suma sa násobí na základe počtu obyvateľov mesta číslom 2,89. Zastupiteľstvo má právo primátorov plat zvýšiť o 70 %. Piešťanskí poslanci mu pridávajú 55,5 %.

Návrh platu vo výške 3 533 eur prešiel hlasmi 17 poslancov.

Populárne články