Connect with us

Samospráva

Predaj chátrajúcej búdy problém bezpečnosti škôlkárov nevyriešil

Published

on

Reklama

Bezpečnosť detí v dvoch materských škôlkach ohrozovali podobné objekty v dezolátnom stave. V prípade MŠ Zavretý kút rodičia docielili začiatkom roka odpredaj, ale o zdravie svojich potomkov sa boja aj naďalej. Pri škôlke na Staničnej ulici nebezpečnú „búdu“ zbúrali minulý týždeň, zaplatila to radnica.

[singlepic id=20129 w= h= float=center]

Reklama

Rodičia detí, ktoré navštevujú Materskú škôlku v Zavretom kúte, bojujú za likvidáciu nepoužívaného objektu už niekoľko rokov. Budova v havarijnom stave stojí v areáli škôlky a ohrozuje deti, ktoré sa tam môžu v nestráženej chvíli zraniť.

Keďže radnica nenašla peniaze na jej zbúranie, rozhodla sa objekt predať. Po súťaži vo februári mestské zastupiteľstvo schválilo odpredaj firme Halex s. r. o. V súkromných rukách je budova od júna, ale nový vlastník ju proti vniknutiu nepovolaných osôb zatiaľ nezabezpečil.

Reklama

„Podali sme žiadosť na stavebný úrad, čakáme na jeho rozhodnutie. Celé sa to oplotí a nebude tam prístup od škôlky, ale od garáží,“ uviedol konateľ spoločnosti Halex Yaroslav Halanyuk.

Podľa stanoviska stavebného úradu však firma o povolenie na stavbu plota nežiadala: „Spoločnosť HALEX s.r.o. podala koncom októbra žiadosť o stavebné povolenie na zmenu dokončenej stavby objektu garáží. Konanie bolo prerušené z dôvodu neúplnosti podkladov. Žiadne oplotenie sa tam nespomína, nie je súčasťou projektovej dokumentácie. Ani ohlásenie drobnej stavby oplotenia nie je evidované na našom referáte.“

REKLAMA

Rodičia vo februári získali nádej, že sa ich problém čoskoro vyrieši, doteraz sa však nič nestalo. O to väčšie bolo ich sklamanie, keď sa dozvedeli, že na búranie podobnej budovy pri škôlke na Staničnej ulici sa peniaze v mestskom rozpočte našli.

„Búranie objektu pri MŠ Staničná zabezpečoval referát majetku mesta na základe žiadosti vedenia materskej školy,“ informovala hovorkyňa radnice Barbora Piovarčiová a dodala: „Búranie realizovala firma SSIS Handel. Financované bolo z opráv a údržby školských objektov. Výška nákladov je 3 300 eur.“

Text a foto: Martin Palkovič

Populárne články