Connect with us

Samospráva

Pre radnicu je prioritou mládežnícky futbal. Osud dospelých je otázny

Published

on

Reklama

Hľadanie nového nájomcu futbalového štadiónu je zatiaľ neúspešné. Nenašiel sa ani záujemca, ktorý by bol ochotný viesť klub. Z PFK už odišiel aj jeho doterajší generálny manažér Ivan Minarčíny. Stal sa sekretárom klubu FC Spartak Trnava.

[singlepic id=43174 w=320 h=240 float=right]Poslanci na júlovom zastupiteľstve schválili ukončenie nájomného vzťahu s PFK a. s. Futbalový štadión preto zostáva bez správcu a bude ho musieť prevziať samospráva. Primátor Remo Cicutto podľa vlastných slov absolvoval viacero rozhovorov s prípadnými záujemcami o záchranu piešťanského futbalu: „Zatiaľ tieto rokovania nevedú k úspechu. Oslovení neprejavili taký markantný záujem, že by sme mohli predložiť poslancom návrh na uzavretie zmluvy.“

Reklama

Dodal, že je naklonený „akémukoľvek novému vzťahu,“ ale samospráva nemá v tejto otázke žiadneho partnera. Či sa objavil, má byť známe na mimoriadnom zastupiteľstve, ktorého predbežný termín je stanovený na 25. júla.

„Zatiaľ riešime krízovú situáciu tak, že štadión preberú Služby mesta Piešťany,“ doplnil primátor s tým, že v tejto súvislosti vzniknú nové personálne nároky a bude treba meniť aj rozpočet.

Reklama

Pri rozhovoroch s potenciálnymi záujemcami zdôraznil, že radnica chce podporovať najmä účasť piešťanských futbalistov v mládežníckych súťažiach.

„Za mládež ma oslovil pán Róbert Studený, ktorý tam má deti. Povedal, že ak sa nenájde nikto, on sa postará, ale iba o mládež,“ uzavrel Remo Cicutto.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

bike-centrum

 

Populárne články