Connect with us

Samospráva

Poslanci schválili návrh rozpočtu, mesto počíta s plusom

Published

on

Reklama

Mestské zastupiteľstvo na svojom poslednom zasadnutí pred komunálnymi voľbami schválilo aj návrh rozpočtu na budúci rok s výhľadom na ďalšie dva roky.Podľa návrhu by príjem v roku 2015 mal byť vyšší o 1,5 percenta ako v tomto roku a rozdiel medzi príjmami a výdavkami počíta s prebytkom.

mestsky urad

Reklama

REKLAMA

450X222 primator hudcovic

Reklama

Spracovaný materiál programového rozpočtu mesta počíta s príjmami vo výške 22 678 516 eur, výdavky by mali byť o približne 95 tisíc eur nižšie. Zvýšenie príjmov predpokladá mesto dosiahnuť vyšším príjmom z daní fyzických osôb, návrh hovorí o 1,5 percente viac oproti roku 2014.  Primátor Remo Cicutto na zasadnutí zastupiteľstva upozornil, že ministerstvo financií odhadovalo nárast príjmov z daní v mestách dokonca až o štyri percentá, takže podľa neho budú mať noví poslanci ešte 2,5 percenta k dobru.

Podľa správy hlavného kontrolóra sa príjmy Piešťan počas posledných troch rokov pohybovali medzi 18 – 20 miliónmi eur. Reálne však boli nižšie ako plánované, i keď rozdiel u príjmov z daní, ktoré tvoria skoro 70 percent rozpočtu nebol veľký.  Ako rizikový vidí však kontrolór mesta predpokladaný kapitálový príjem z predaja mestského majetku vo výške viac ako 1,3 mil. eur.

Výdavky rozpočtu sú zaradené do desiatich programov a pri ich odhade vychádzali  tvorcovia z odhadu na rok 2014. Či však bude mesto naozaj hospodáriť s prebytkom, zostáva ešte otvorené. Kapitálové výdavky totiž nezahŕňajú žiadne nové investičné akcie, iba dokončenie už začatých z predošlých rokov. O tom, ktoré z plánovaných investícií sa budú realizovať v roku 2015, rozhodne až  zastupiteľstvo, ktoré vzíde zo sobotných volieb.

(ad)

Populárne články