Connect with us

Samospráva

Podmienky dohody s investorom do kúpaliska stále neznáme

Published

on

Reklama

Poslankyni Márii Beňovej (Smer-SD) sa zdajú rokovania o novom kúpalisku zdĺhavé. Chce byť na nich osobne prítomná. Zastupiteľstvo by malo o podmienkach dohody s investorom rozhodovať v blízkej dobe.

[singlepic id=17556 w=520 h=340 float=center]

Reklama

 

Šéfke piešťanského Smeru primátor pozvánku na rokovanie s firmou, ktorá má investovať do nového kúpaliska, prisľúbil. Dátum, kedy sa uskutočnia však nie je známy. V januári Remo Cicutto o dohode s prípadným investorom povedal: „Bol by som rád, keby to bolo v prvom pol roku na mestskom zastupiteľstve, aby poslanci rozhodli, či áno alebo nie.“

Reklama

„Bazén je mojou srdcovou záležitosťou, pretože k rozvoju cestovného ruchu jednoznačne patrí a chýba hlavne mladým rodinám,“ myslí si Mária Beňová a dodáva: „Zdá sa mi, že jednania s investorom sú veľmi zdĺhavé, tak by som sa ich rada zúčastnila.“

Podľa informácií, ktoré začiatkom roka zverejnil primátor, prejavila o výstavbu bazéna záujem firma Berndorf. Konkrétne podmienky možnej spolupráce nie sú známe. Je možné, že radnica by musela prevádzku dotovať.

REKLAMA
bike-centrum

„Nevidím dôvod prečo by mesto nenašlo 10-30 tisíc euro na dotáciu kúpaliska, ak ho bude navštevovať denne dvetisíc ľudí. Určite je to lepšie ako ľadová plocha na pešej zóne, za ktorú sme dali 16-tisíc a korčuľovalo sa tam 20 detí,“ uzavrela Mária Beňová.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

Populárne články