Connect with us

Samospráva

Plavecké centrum: výsledky čerpacích skúšok zatiaľ nie sú známe

Published

on

Reklama

Výsledky čerpacích skúšok hydrogeologického vrtu na mieste plánovanej výstavby Plaveckého centra
zatiaľ nie sú známe. Radnica ich zverejní až po schválení Ministerstvom životného prostredia SR.

[singlepic id=24979 w=320 h=240 float=right]Spoločnosť vodaMax s. r. o. robila hydrogeologický vrt do hĺbky 14 metrov pri futbalovom štadióne v priebehu septembra. Odborné skúšky majú potvrdiť očakávanú výdatnosť zdroja vody v hodnote 20 litrov za sekundu pre potreby budúceho Plaveckého centra.

Reklama

„Momentálne prebieha numerické modelovanie prúdenia podzemnej vody a spracovanie záverečnej správy, ktorá bude predložená na schválenie na Ministerstvo životného prostredia SR. O výsledkoch skúšok budeme informovať následne,“ uviedla vedúca odboru správy mestského úradu Eva Pobjecká.

Numerické modelovanie prúdenia podzemnej vody zhodnotí vplyv odberu podzemných vôd na vodný zdroj VZ Park. Túto skúšku požadovala začiatkom roka Trnavská vodárenská spoločnosť. Náklady vo výške 17-tisíc eur hradí radnica. Celý proces končí až predložením správy na Ministerstvo životného prostredia. Malo by sa tak stať najneskôr šesť mesiacov od začiatku prieskumných prác.

Reklama

Mesto už podalo žiadosť o vydanie stavebného povolenia. Nasledovať bude vypracovanie projektovej dokumentácie pre realizáciu.

Text: M. Palkovič Vizualizácia: MsÚ

Populárne články