Connect with us

Samospráva

Piešťany môžu byť európskym mestom budúcnosti

Published

on

Reklama
Reklama

Deň plný ekologických aktivít je v našom meste naplánovaný na 28. marca. Piešťany sa spolu s ďalšími 29 slovenskými  mestami zapojili do projektu Európskej únie, ktorý učí správať sa zodpovedne k životnému prostrediu. Jedno zo zúčastnených miest sa stane európskym mestom budúcnosti.

[singlepic id=27269 w=320 h=240 float=right]V kultúrno spoločenskom centre Fontána budú 28. marca prednášky, premietania aj divadelné predstavenia na tému ekológia. „Túto časť bude viesť pani Zikmundová, ktorá má bohaté skúsenosti okrem našej krajiny aj z Mexika a Indie, kde realizovala podobné projekty. Má pripravené zaujímavé demonštrácie globálnych hrozieb v malom laboratóriu veľmi rukolapnou a zrozumiteľnou formou pre deti, ale je to nemenej zaujímavá forma aj pre dospelých,“ vysvetlila Jana Hlaváčová z mestského úradu.

Ďalšia časť programu sa bude odohrávať na Námestí slobody, kde o 14.00 h začne trh eko nápadov. Na ňom sa budú prezentovať občianske združenia, ktorých predmetom činnosti je ekológia. V rovnakom čase vysadia študenti Strednej odbornej školy záhradníckej pred KSC Fontána mladé stromčeky.

Séria popoludňajších premietaní a prednášok začne vo Fontáne o 16.00 h a vyvrcholí projekciou filmu Pygmejovia režiséra Pavla Barabáša.

Reklama

REKLAMA

Organizátori projektu zatiaľ iba prijímajú prihlášky do súťaže o európske mesto budúcnosti. Na adresu ekoslovensko.eu ich môže posielať každý, kto vie pútavo a zrozumiteľne popísať ekologické projekty, ktoré sa v meste realizujú. Po pridaní prihlášky bude spustené hlasovanie. Mesto, ktoré získa najviac hlasov sa stane európskym mestom budúcnosti a získa hlavnú cenu – televíznu pohľadnicu v podobe umeleckého dokumentu, ktorý vytvorí a odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska.

Projekt s názvom Európskej únii záleží na tom, EKO sa na Slovensku žije pripravilo Ministerstvo zahraničných vecí SR v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. Jeho cieľom je priniesť bližšie k občanom informácie o tom, ako Európska únia svojimi legislatívnymi opatreniami prispieva k zlepšovaniu ich každodenného života a prostredia.

Text: Martin Palkovič

Populárne články