Connect with us

Samospráva

Piešťany končia v Asociácii zdravých miest Slovenska

Published

on

Reklama

Mesto Piešťany na základe rozhodnutia poslancov mestského zastupiteľstva, z ich posledného zasadnutia 2. septembra 2010, vystúpi z Asociácie zdravých miest Slovenska (AZMS). Radnica odôvodnila návrh na vystúpenie útlmom aktivít AZMS a tak iba formálnosťou členstva.

[singlepic id=3692 w=320 h=240 float=left]“Pri vstupe do asociácie sme sa domnievali, že bude vytýčený program, ktorý budú jednotliví členovia plniť, no nestalo sa tak,“ povedala prednostka mestského úradu Denisa Bartošová pre TASR. Pre agentúru taktiež uviedla, že vystúpenie z AZMS neznamená, že mesto prestane robiť podujatia, orientované na zdravý životný štýl a zdravie obyvateľov. Piešťany sú podľa nej so svojimi Dňami zdravia, hromadnými odbermi krvi a ďalšími početnými aktivitami klubov a združení, jedným z mála členských miest, ktoré aktivity naozaj realizovali. V podobnom duchu sa pre TASR vyjadril aj primátor Piešťan Remo Cicutto: „Byť v združení, ktoré vás nezastrešuje, je zbytočné. Naše organizácie fungujú vynikajúco aj samostatne.“

Reklama

Členský príspevok Piešťan do AZMS bol 333 eur za rok. Tieto peniaze boli podľa vyjadrení prednostky použité predovšetkým na to, aby sa zástupcovia členských miest zišli a povedali si v nejakom hoteli, čo by sa malo urobiť. Podľa nej nejestvoval žiadny výstup, nefunguje webová stránka a tak nemá význam dotovať takúto činnosť.

Reklama

Populárne články