Úvod Samospráva Nové vedenie mesta v podozrení?

Nové vedenie mesta v podozrení?

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas uplynulých dní sa na piešťanskej radnici odohrala „story“ ako z kriminálneho filmu. Podľa článku, ktorý prináša dnešný Piešťanský týždeň vedenie mesta zabavilo niektoré počítače zamestnancov a v sobotu 7 아이콘 이리오너라 다운로드. marca umožnilo prístup do ďalších počítačov úradu zástupcom spoločnosti illi s.r.o, ktorí z nich stiahli údaje na externé pamäťové zariadenie mulan subtitles. Autor článku Ján Karásek píše, že tým môžu byť ohrozené osobné dáta Piešťancov a hovorí dokonca o podozrení z manipulácie s nimi. Na konanie vedenia upozornili novinárov pracovníci úradu, ktorí chcú zostať v anonymite Eclipse font. Hovorkyňa ale tvrdí, že išlo o bezpečnostnú kontrolu dát u niektorých zamestnancov. So spoločnosťou illi vraj bezpečnostný audit nemá súvis Three Kingdoms 9 pk.

radnica

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Prípad má však viacero rovín Kang Ho-jung. Prvou je tá, že ako píše regionálny týždenník primátor Miloš Tamajka odovzdal svojmu zástupcovi prístup k doméne mesta, cez ktorú sa dostane do všetkých úradných počítačov Download the complaining of the dead star. Viceprimátor však nie je zamestnancom mesta, iba poslancom, povereným zastupovaním primátora a takýto postup odporuje bezpečnostnej smernici mesta Mischievous Kiss.

REKLAMA

banner-marec01

Ďalšou rovinou je, že zmluvu so spoločnosťou illi z Bratislavy mesto uzavrelo podľa zverejnených údajov až 11 공룡메카드 극장판 다운로드. marca, pričom do budovy ich mali vpustiť už 7. marca. Okrem toho, keďže externé zariadenie, na ktoré údaje stiahli, nie je majetkom mesta, vynára sa tu podozrenie, že takéto konanie môže byť porušením povinnosti mesta a neoprávnenou manipuláciou s osobnými údajmi pwt 다운로드. Na zmluve, ktorú zverejnil aj portál www.piestanskydennik.sk je tiež IČO patriace inej eseročke, hoci sídliacej na rovnakej adrese, čo jej nepridáva na dôveryhodnosti 파이어폭스 유튜브 mp3 다운로드. Portál tiež upozorňuje, že medzi dohodnuté činnosti podľa zmluvy patrí okrem spracovania osobných údajov zamestnancov aj „údaje o správaní, informácie o osobných vlastnostiach.“

Piešťanský týždeň požiadal o vyjadrenie aj hovorkyňu Mestského úradu Evu Bereczovú, ktorá poslala stanovisko, že na Mestskom úrade v súčasnosti prebieha bezpečnostný audit, zameraný na informačnú bezpečnosť, ktorý uskutočňuje interne zriadená Bezpečnostná kontrolná komisia Mestského úradu v Piešťanoch: „V rámci tohto auditu bolo zaistených niekoľko počítačov u zamestnancov, u ktorých je vážne podozrenie na porušenie Bezpečnostnej smernice mesta Piešťany.“ Ďalej uvádza, že so spoločnosťou illi mesto uzatvorilo zmluvu za účelom poskytovania personálneho poradenstva a s bezpečnostným auditom nemá nič spoločné.

K prípadu sa na stránkach periodika vyjadril aj známy piešťanský advokát Roman Kvasnica, podľa ktorého napríklad  zamestnávateľ nemá právo bez súhlasu zamestnanca ani vstupovať do jeho elektronickej pošty. „E-mailová komunikácia zamestnanca, hoci vykonávaná na počítači zamestnávateľa, respektíve prostredníctvom e-mailového účtu, zriadeného zamestnávateľom je súčasťou súkromia zamestnanca,“ uvádza okrem iného v článku Právnik: Mohlo by ísť o trestné činy na strane 6.

-red-, aktualizované

REKLAMA